2018-19 Softball Schedule DIII

Date Away Home Status Links
August
Fri. 30 Durham (Ont.) College #   Niagara County   3:00 PM EDT
  Durham (Ont.) College #   Niagara County   5:00 PM EDT
Sat. 31 Durham (Ont.) College #   Niagara County   2:00 PM EDT
  Durham (Ont.) College #   Niagara County   4:00 PM EDT
 
September
Sat. 7 Rochester Lady Lions #   Niagara County   11:00 AM EDT
  Rochester Lady Lions #   Niagara County   1:00 PM EDT
Sun. 8 NCCC Alumni #   Niagara County   11:00 AM EDT
  Cayuga Gamblers #   Niagara County   2:00 PM EDT
  Dakota # 7 Williston State 4 Final
  Cayuga Gamblers #   Niagara County   4:00 PM EDT
  Dakota # 10 Williston State 13 Final
Sat. 14 Williston State   North Dakota SCS   2:45 PM EDT
  @ Jamestown
  North Dakota SCS   Lake Region State   4:30 PM EDT
  @ Jamestown, ND
Sun. 15 Minnesota State - Moorhead   North Dakota SCS   2:00 PM EDT
  Minnesota State - Moorhead   North Dakota SCS   4:00 PM EDT
  Dakota # 7 Rainy River 8 Final
  @ Thief River Falls, Minn.
  Dakota #   Northland   6:00 PM EDT
  Fall Ball Scrimmage
Sat. 21 SUNY Adirondack #   Hudson Valley   TBA
  Alumni #   Rochester   12:00 PM EDT
  Alumni Scrimmage
  Dakota   Lake Region State   Cancelled
  Diamond 1
  Dakota   Williston State   Cancelled
  @ Devil's Lake. ND
  North Dakota SCS   University of Crookston   4:30 PM EDT
  North Dakota SCS   University of Crookston   6:00 PM EDT
Sun. 22 Williston State # 4 Dakota 5 Final
  @ Devil's Lake. ND
  Milwaukee Area Tech #   Gogebic   1:00 PM EDT
  North Dakota SCS #   Dakota County Tech   2:00 PM EDT
  Dakota #   Lake Region State   2:00 PM EDT
  Diamond 1
  Milwaukee Area Tech #   Gogebic   3:00 PM EDT
  Mayville State University # 6 Dakota 7 Final
  @ Devil's Lake. ND
Fri. 27 Suffolk County #   SUNY Farmingdale   5:00 PM EDT
Sat. 28 NEW JERSEY CITY UNIVERSITY #   Suffolk County   Cancelled
  SCRIMMAGE @ TBA
  Monroe College - Bronx #   Suffolk County   Cancelled
  SCRIMMAGE @ TBA
  North Dakota SCS   Minnesota - Morris   2:00 PM EDT
  North Dakota SCS   Minnesota - Morris   4:00 PM EDT
  North Dakota SCS   Minnesota - Morris   6:00 PM EDT
Sun. 29 Columbia-Greene #   Hudson Valley   TBA
  Northampton #   Lackawanna   10:00 AM EDT
  UNY Revolution   Monroe CC   11:00 AM EDT
  Fall Scrimmage (DH)
  Northampton #   Lackawanna   12:00 PM EDT
  Mayville State   North Dakota SCS   2:00 PM EDT
  Lake Region State   Northland   2:00 PM EDT
  Lake Region State   Northland   4:00 PM EDT
  Mayville State   North Dakota SCS   4:00 PM EDT
 
October
Fri. 4 Winnipeg U19 Club   Dakota   Cancelled
  Winnipeg U19 Club   Dakota   Cancelled
Sat. 5 Hudson Valley #   Mohawk Valley   11:00 AM EDT
Sun. 6 Niagara County #   D'Youville College   11:00 AM EDT
  Rochester Rattlers   Monroe CC   11:00 AM EDT
  Fall Scrimmage (DH)
  Niagara County #   D'Youville College   1:00 PM EDT
  Western Manitoba U19 Club   Dakota   Cancelled
  Western Manitoba U19 Club   Dakota   Cancelled
Sat. 12 NDSCS Alumni #   North Dakota SCS   12:00 PM EDT
Sun. 13 Monroe CC #   Niagara County   11:00 AM EDT
  Monroe CC #   Niagara County   1:00 PM EDT
Fri. 18 Morton # 1 Elgin 11 Final
  Exhibition Game
  Morton # 0 Elgin 12 Final
  Exhibition Game
Sun. 20 Herkimer #   Hudson Valley   12:00 PM EDT
 
November
Fri. 22 Brookdale   Mercer County   3:30 PM EST
  Brookdale   Mercer County   5:30 PM EST
 
February
Sat. 1 Dakota   Williston State   1:15 PM EST
  Indoor Minot Bubble @ Minot
  Dakota   Lake Region State   5:15 PM EST
  Minot Bubble @ Minot
  Dawson   North Dakota SCS   7:15 PM EST
  Minot, ND @ Minot State Bubble
Sun. 2 Dakota   North Dakota SCS   9:00 AM EST
  Indoor Minot Bubble @ Minot
  Williston State   North Dakota SCS   11:00 AM EST
  @ Minot St
Fri. 21 Milwaukee Area Tech   Dakota   9:00 AM EST
  Dundas Dome @ Dundas, Minnesota
  Milwaukee Area Tech   Dakota   11:00 AM EST
  Dundas Dome @ Dundas, Minnesota
Sat. 22 Lake Region State   Milwaukee Area Tech   8:00 AM EST
  @ Rochester, MN
  Rowan Gloucester   Georgian Court University JV   12:00 PM EST
  Lake Region State   North Dakota SCS   12:00 PM EST
  @ Rochester, MN
  Lake County   Dakota   12:00 PM EST
  RCTC Dome @ Rochester, Minn
  Rowan Gloucester   Georgian Court University JV   2:00 PM EST
  Gogebic   Rochester   2:00 PM EST
  Early Bird Tournament
  Kirkwood   Dakota   4:00 PM EST
  RCTC Dome @ Rochester, Minn
  Milwaukee Area Tech   Rochester   4:00 PM EST
  Early Bird Tourney
  Dakota   Simpson College JV NCAA Div. III   6:00 PM EST
  RCTC Dome @ Rochester, Minn
Thu. 27 Delta   Union College JV   12:00 PM EST
  Delta   Union College JV   2:00 PM EST
  Bergen #   Rowan Burlington   3:00 PM EST
  Bergen #   Rowan Burlington   4:30 PM EST
 
March
Sun. 1 Loras College   Delta   10:00 AM EST
  @ Clermont, Florida
  Camden County   Delaware Tech   1:00 PM EST
  Muskegon   Delta   2:45 PM EST
  @ Clermont, Florida
  Camden County   Delaware Tech   3:00 PM EST
Mon. 2 Schoolcraft   Frederick College   9:30 AM EST
  @ Fast Pitch Dreams 2020
  Bethal College   Delta   10:00 AM EST
  @ Clermont, Florida
  Sienna Heights   Delta   12:00 PM EST
  @ Clermont, Florida
  Olney Central   Schoolcraft   12:30 PM EST
  North Myrtle Beach, SC @ North Myrtle Beach Sports Complex Field 2
Tue. 3 Schoolcraft   Frederick College   11:30 AM EST
  @ Myrtle Beach NMB6
  Frederick College   Schoolcraft   1:30 PM EST
  @ Myrtle Beach NMB6
  Mercyhurst North East   Delta   2:45 PM EST
  @ Clermont, Florida
  Mercyhurst North East   Delta   4:30 PM EST
  @ Clermont, Florida
Wed. 4 Danville College   Schoolcraft   9:30 AM EST
  @ Myrtle Beach NMB1
  Shanwee State University   Schoolcraft   11:30 AM EST
  @ Myrtle Beach NMB1
Thu. 5 Schoolcraft   Rowan College   9:30 AM EST
  @ Myrtle Beach NMB1
  Schoolcraft   Shawnee State University   11:30 AM EST
  @ Myrtle Beach NMB1
  Macomb   St. Cloud Tech   11:30 AM EST
  Played in Titusville, FL @ Titusville, Florida
  Macomb   St. Cloud Tech   2:00 PM EST
  Played in Titusville, FL @ Titusville, Florida
  Jackson   Delta   2:45 PM EST
  @ Clermont, Florida
  Rock Valley * ^   DuPage   3:00 PM EST
  @ N4C Dome Jamboree
  Madison * ^   Rock Valley   5:00 PM EST
  @ N4C Dome Jamboree
  Triton * ^   DuPage   9:00 PM EST
  N4C Tournament @ Rosemont, Ill.
Fri. 6 Grand Rapids College   Schoolcraft   9:30 AM EST
  @ Myrtle Beach NMB4
  Rock Valley * ^   Triton   10:00 AM EST
  @ N4C Dome Jamboree
  Schoolcraft   Genesee College   11:30 AM EST
  @ Myrtle Beach NMB4
  Rock Valley * ^   Harper   12:00 PM EST
  @ N4C Dome Jamboree
  St. Cloud Tech   Rhode Island   2:00 PM EST
  Spring Training- Played in Titusville, Florida @ Titusville, Florida
  Milwaukee Area Tech * ^   Rock Valley   2:00 PM EST
  @ N4C Dome Jamboree
  Georgia Highlands   Delta   2:45 PM EST
  @ Clermont, Florida
  Madison * ^   DuPage   4:00 PM EST
  N4C Tournament @ Rosemont, Ill.
  South Suburban   Delta   5:00 PM EST
  @ Clermont, Florida Hankock
  Joliet * ^   DuPage   6:00 PM EST
  N4C Tournament @ Rosemont, Ill.
Sat. 7 Rochester   TBD   TBA
  Spring Break Trip - 03/7 - 03/14
  Central Lakes   Delta   9:15 AM EST
  The Spring Games @ Hancock Rec Complex Field 4
  Itasca   Rhode Island   9:30 AM EST
  Spring Training- Played in Titusville, Florida @ Titusville, Florida
  Rock Valley * ^   Joliet   10:00 AM EST
  @ N4C Dome Jamboree
  Marian University JV   Delta   11:00 AM EST
  @ Clermont, Florida
  Macomb   Itasca   11:30 AM EST
  Played in Titusville, FL @ Titusville, Florida
  Cayuga   Paul D. Camp Community College   12:00 PM EST
  St. Cloud Tech   Rhode Island   12:00 PM EST
  Spring Training- Played in Titusville, Florida @ Titusville, Florida
  Moraine Valley   Rock Valley   12:00 PM EST
  @ N4C Dome Jamboree
  Harper * ^   DuPage   12:00 PM EST
  N4C Tournament @ Rosemont, Ill.
  Camden County   SUNY Broome   1:00 PM EST
  Cayuga   Paul D. Camp Community College   2:00 PM EST
  Elgin   Rock Valley   2:00 PM EST
  @ N4C Dome Jamboree
  Central Lakes   Muskegon   2:45 PM EST
  The Spring Games @ Hancock Rec Complex Field 4
  Camden County   SUNY Broome   3:00 PM EST
  Milwaukee Area Tech * ^   DuPage   4:00 PM EST
  N4C Tournament @ Rosemont, Ill.
Sun. 8 Delaware Tech   Rowan Gloucester   12:00 PM EDT
  Double Header
  Cayuga #   Bryant & Stratton (VA)   12:00 PM EDT
  Delaware Tech   Rowan Gloucester   2:00 PM EDT
  Cayuga #   Bryant & Stratton (VA)   2:00 PM EDT
  Cuyahoga   SUNY Adirondack   4:00 PM EDT
  @ clermont
  Mercyhurst North East   Central Lakes   5:00 PM EDT
  The Spring Games @ Hancock Rec Complex Field 2
  Central Lakes   Jackson   7:15 PM EDT
  The Spring Games @ Hancock Rec Complex Field 3
Tue. 10 Anoka-Ramsey   Dakota County Tech   11:00 AM EDT
  @ Rosemount Irish Dome
  Illinois Valley   Central Lakes   12:15 PM EDT
  The Spring Games @ Oren Brown Community Park Field 2
  Anoka-Ramsey   Dakota County Tech   1:00 PM EDT
  @ Rosemount Irish Dome
  Camden County   Georgian Court University- JV   2:30 PM EDT
  Rock Valley   Central Lakes   2:30 PM EDT
  The Spring Games @ Oren Brown Community Park Field 1
  Mercer County   Rowan Gloucester   3:00 PM EDT
  Double Header
  Northland   South Suburban   4:00 PM EDT
  @ Clermont, Florida Legends Way
  Camden County   Georgian Court University- JV   4:30 PM EDT
  Mercer County   Rowan Gloucester   5:00 PM EDT
  Marshalltown   Rock Valley   6:15 PM EDT
  Clermont, FL
Wed. 11 Mott   Central Lakes   10:00 AM EDT
  The Spring Games @ Hancock Rec Complex Field 1
  Northland   Jackson   11:15 AM EDT
  @ Clermont, FL
  Central Lakes   Alpena   12:30 PM EDT
  The Spring Games @ Hancock Rec Complex Field 5
  Jackson   Rock Valley   1:30 PM EDT
  @ Clermont, FL
Thu. 12 Rainy River   DuPage   9:00 AM EDT
  @ Titusville, Fla.
  Rock Valley   Cuyahoga   11:15 AM EDT
  @ clermont
  Williston State   DuPage   11:30 AM EDT
  @ Titusville, Fla.
  Niagara County   Geneva College JV   1:45 PM EDT
  PFX Spring Games @ Hancock 2
  Glen Oaks   Niagara County   4:00 PM EDT
  PFX Spring Games @ Hancock 2
  Niagara County   Alpena   6:15 PM EDT
  PFX Spring Games @ Hancock 1
Fri. 13 Hudson Valley   Spring Trip   TBA
  Kissimmee, FL
  Erie   Cuyahoga   9:00 AM EDT
  @ Clermont, FL
  Rainy River   DuPage   9:30 AM EDT
  @ Titusville, Fla.
  Erie   Alpena   11:15 AM EDT
  @ Clermont, FL
  Mott   Niagara County   11:30 AM EDT
  PFX Spring Games @ Legends 4
  Rowan Gloucester   Ridgewater   11:30 AM EDT
  @ Titusville Florida
  Niagara County   Waubonsee   1:30 PM EDT
  Clermont, FL (Legends Field #1)
  Suffolk County   Monroe College   2:00 PM EDT
  Spoon River   Rowan Gloucester   2:00 PM EDT
  @ Titusville Florida
  Williston State   DuPage   2:30 PM EDT
  @ Titusville, Fla.
  Monroe College - Bronx   Southern Maryland   3:00 PM EDT
  Siena Heights   Owens   3:30 PM EDT
  Niagara County   Marshalltown   4:00 PM EDT
  Clermont, FL @ Legends 5
  Suffolk County   Monroe College   4:00 PM EDT
  Jamestown   Edison State   4:15 PM EDT
  Monroe College - Bronx   Southern Maryland   5:00 PM EDT
  Jamestown   Edison State   6:00 PM EDT
Sat. 14 Hudson Valley   Spring Trip   TBA
  Kissimmee, FL
  Finger Lakes   Cumberland County   9:00 AM EDT
  @ Ripken Experience - Myrtle Beach, SC
  Rowan Gloucester   Monroe College   9:30 AM EDT
  @ Titusville Florida
  Finger Lakes   Cumberland County   11:00 AM EDT
  @ Ripken Experience - Myrtle Beach, SC
  Lackawanna   Cayuga   12:00 PM EDT
  Rowan Gloucester   DuPage   12:00 PM EDT
  @ Titusville Florida
  Monroe College - Bronx   Westmoreland   1:00 PM EDT
  Jamestown   Sinclair   1:00 PM EDT
  Harper   Kankakee   1:00 PM EDT
  Erie   Bethel JV   1:30 PM EDT
  @ Clermont, FL
  Monroe CC   DuPage   2:30 PM EDT
  @ Titusville, Fla.
  Jamestown   Sinclair   3:00 PM EDT
  Monroe College - Bronx   Westmoreland   3:00 PM EDT
  Harper   Kankakee   3:00 PM EDT
  Northland   Niagara County   4:00 PM EDT
  PFX Spring Games @ Legends 3
  Niagara County   Heartland   6:15 PM EDT
  PFX Spring Games @ Legends 3
  Erie   Clarke JV   6:15 PM EDT
  @ Clermont, FL
  Onondaga   Waubonsee   7:15 PM EDT
  Clermont, FL (Legends Field #1)
Sun. 15 Hudson Valley   Spring Trip   TBA
  Kissimmee, FL
  TBA   Columbia-Greene   TBA
  @ Myrtle Beach, South Carolina
  Cumberland County   North Central Missouri   9:00 AM EDT
  @ Ripken Experience - Myrtle Beach, SC
  Williston State   Rowan Gloucester   9:30 AM EDT
  @ Titusville Florida
  Brookdale   Harford   11:00 AM EDT
  Cumberland County   Herkimer   11:00 AM EDT
  @ Ripken Experience - Myrtle Beach, SC
  Rowan Gloucester   Parkland   12:00 PM EDT
  @ Titusville Florida
  Ridgewater   DuPage   12:30 PM EDT
  @ Titusville, Fla.
  Brookdale   Harford   1:00 PM EDT
  Dakota County Tech   DuPage   2:00 PM EDT
  @ Titusville, Fla.
Mon. 16 Hudson Valley   Spring Trip   TBA
  Kissimmee, FL
  TBA   Columbia-Greene   TBA
  @ Myrtle Beach, South Carolina
  Highland (IL)   Niagara County   9:00 AM EDT
  PFX Spring Games @ Hancock 3
  Cumberland County   Elgin   9:00 AM EDT
  @ Ripken Experience - Myrtle Beach, SC
  Monroe CC   DuPage   9:00 AM EDT
  @ Titusville, Fla.
  Morton   Erie   9:15 AM EDT
  Spring Trip @ Hancock Complex, Clermont, FL
  Cumberland County   Elgin   11:00 AM EDT
  @ Ripken Experience - Myrtle Beach, SC
  Dakota County Tech   DuPage   11:30 AM EDT
  @ Titusville, Fla.
  Hudson Valley   Waubonsee   12:15 PM EDT
  Clermont, FL (Hancock Field #2)
  Dakota   TBA   1:00 PM EDT
  Spring Training Games @ Cocoa Beach, Florida
  Niagara County   Morton   1:30 PM EDT
  PFX Spring Games @ Hancock 3
  Brookdale   Southeastern-Whiteville   2:00 PM EDT
  North Dakota SCS   Metropolitan Community College   3:00 PM EDT
  Brookdale   Southeastern-Whiteville   4:00 PM EDT
  North Dakota SCS   Metropolitan Community College   5:00 PM EDT
Tue. 17 TBA   Columbia-Greene   TBA
  @ Myrtle Beach, South Carolina
  Hudson Valley   Spring Trip   TBA
  Kissimmee, FL
  North Central Missouri   Cumberland County   9:00 AM EDT
  @ Ripken Experience - Myrtle Beach, SC
  Erie   Highland (IL)   10:00 AM EDT
  @ Clermont, FL
  Niagara County   Morton   10:00 AM EDT
  PFX Spring Games @ Fortune Road 2
  Herkimer   Cumberland County   11:00 AM EDT
  @ Ripken Experience - Myrtle Beach, SC
  Morton   Onondaga   12:15 PM EDT
  @ Fortune Road Complex, Kissimmee, FL
  Highland (IL)   Niagara County   12:15 PM EDT
  PFX Spring Games @ Fortune Road 2
  Erie   Madison   12:15 PM EDT
  @ Clermont, FL
  TBA   Dakota   1:00 PM EDT
  Spring Training Games @ Cocoa Beach, Florida
  North Dakota SCS   Kansas City Kansas   2:00 PM EDT
  DuPage   Rowan Gloucester   2:30 PM EDT
  @ Titusville Florida
  Dakota   TBA   3:00 PM EDT
  Spring Training Games @ Cocoa Beach, Florida
  North Dakota SCS   Kansas City Kansas   4:00 PM EDT
  Rowan Gloucester   Dakota   5:00 PM EDT
  @ Titusville Florida
  Dakota   DuPage   7:30 PM EDT
  @ Titusville, Fla.
Wed. 18 TBA   Columbia-Greene   TBA
  @ Myrtle Beach, South Carolina
  Hudson Valley   Spring Trip   TBA
  Kissimmee, FL
  Rowan Gloucester   Williston State   8:00 AM EDT
  @ Titusville Florida
  TBD   Cumberland County   9:00 AM EDT
  @ Ripken Experience - Myrtle Beach, SC
  Niagara County   Iowa Lakes   9:15 AM EDT
  PFX Spring Games @ Hancock 2
  Anoka-Ramsey   Dakota   10:00 AM EDT
  @ Titusville
  Dakota County Tech   Rowan Gloucester   10:30 AM EDT
  @ Titusville Florida
  Cumberland County   USC Salkehatchie   11:00 AM EDT
  @ Ripken Experience - Myrtle Beach, SC
  Bethel University JV   Niagara County   11:30 AM EDT
  PFX Spring Games @ Hancock 5
  North Dakota SCS   Southwestern   2:00 PM EDT
  Anoka-Ramsey   Lewis & Clark   3:30 PM EDT
  @ Titusville
  North Dakota SCS   Southwestern   4:00 PM EDT
Thu. 19 Hudson Valley   Spring Trip   TBA
  Kissimmee, FL
  TBA   Columbia-Greene   TBA
  @ Myrtle Beach, South Carolina
  Onondaga   Morton   12:15 PM EDT
  @ Fortune Road Complex, Kissimmee, FL
  Morris   Anoka-Ramsey   1:00 PM EDT
  @ Titusville
  Dakota   TBA   3:00 PM EDT
  Spring Training Games @ Cocoa Beach, Florida
  Anoka-Ramsey   Parkland   3:30 PM EDT
  @ Titusville
Fri. 20 Lake Region State *   North Dakota SCS   9:00 AM EDT
  @ Minneapolis, MN
  Southeastern   Dakota   12:30 PM EDT
  Morton   Hudson Valley   1:45 PM EDT
  @ Hancock Complex, Clermont, FL
  Delta   Northwood JV   2:00 PM EDT
  TBA   Dakota   2:00 PM EDT
  Spring Training Games @ Cocoa Beach, Florida
  Herkimer   Rowan Gloucester   3:00 PM EDT
  Anne Arundel #   Camden County   3:00 PM EDT
  Owens   Siena Heights   3:30 PM EDT
  Onondaga   Iowa Lakes   4:00 PM EDT
  @ Hancock- Field 3
  Delta   Northwood JV   4:00 PM EDT
  Herkimer   Rowan Gloucester   5:00 PM EDT
  Anne Arundel #   Camden County   5:00 PM EDT
Sat. 21 Hudson Valley   Spring Trip   TBA
  Kissimmee, FL
  Dawson *   North Dakota SCS   10:30 AM EDT
  Rosemount, MN @ rosemount
  Anoka-Ramsey   Williston State   10:30 AM EDT
  @ Titusville
  Northampton   Cumberland County   12:00 PM EDT
  Herkimer   Mercer County   12:00 PM EDT
  Cayuga   Lehigh Carbon   12:00 PM EDT
  Orange County   Suffolk County   12:00 PM EDT
  GRANT CAMPUS
  Luzerne County   Montgomery County   12:00 PM EDT
  Bucks County   Bergen   12:00 PM EDT
  Joliet   Illinois Valley   12:00 PM EDT
  Corning   Hagerstown   1:00 PM EDT
  Hagerstown Round Robin Tournament
  Sussex County ^   Camden County   1:00 PM EDT
  Anoka-Ramsey   Dakota   1:00 PM EDT
  @ Titusville
  Cayuga   Lehigh Carbon   2:00 PM EDT
  Rowan Gloucester   Brookdale   2:00 PM EDT
  Erie   Westmoreland   2:00 PM EDT
  Luzerne County   Montgomery County   2:00 PM EDT
  Northampton   Cumberland County   2:00 PM EDT
  Orange County   Suffolk County   2:00 PM EDT
  GRANT CAMPUS
  Herkimer   Mercer County   2:00 PM EDT
  Bucks County   Bergen   2:00 PM EDT
  Joliet   Illinois Valley   2:00 PM EDT
  Sussex County ^   Camden County   3:00 PM EDT
  Lehigh Carbon   Salem Community College   3:30 PM EDT
  Erie   Westmoreland   4:00 PM EDT
  Rowan Gloucester *   Brookdale   4:30 PM EDT
  @ Count Basie Field
  Dakota   TBA   5:00 PM EDT
  Spring Training Games @ Cocoa Beach, Florida
  Lehigh Carbon   Salem Community College   5:30 PM EDT
Sun. 22 Hudson Valley   Spring Trip   TBA
  Kissimmee, FL
  North Dakota SCS   Gogebic   9:00 AM EDT
  Bay College   North Dakota SCS   11:00 AM EDT
  @ Rosemount, MN
  Lehigh Carbon   Penn State - Hazleton   12:00 PM EDT
  Cayuga   Northampton   12:00 PM EDT
  Rhode Island   Suffolk County   12:00 PM EDT
  GRANT CAMPUS
  Herkimer   Morris   12:00 PM EDT
  Jamestown   Westmoreland   1:00 PM EDT
  Corning   Cuyahoga   1:00 PM EDT
  Cayuga   Northampton   2:00 PM EDT
  Lehigh Carbon   Penn State - Hazleton   2:00 PM EDT
  Herkimer   Morris   2:00 PM EDT
  Rhode Island   Suffolk County   2:00 PM EDT
  GRANT CAMPUS
  Jamestown   Westmoreland   3:00 PM EDT
  North Dakota SCS   Dakota County Tech   3:00 PM EDT
Mon. 23 Dakota   Riverland   2:15 PM EDT
  Irish Dome @ Rosemount MN
  Jefferson (NY)   Harford   3:00 PM EDT
  Dakota   Mesabi Range   4:00 PM EDT
  Irish Dome @ Rosemount MN
  Jefferson (NY)   Harford   5:00 PM EDT
Tue. 24 Jefferson (NY)   CCBC Dundalk   3:00 PM EDT
  Westmoreland   Penn State-Fayette   3:00 PM EDT
  Lehigh Carbon   Rowan Burlington   3:00 PM EDT
  Monroe College - Bronx   Columbia-Greene   3:00 PM EDT
  Suffolk County   Bergen   3:00 PM EDT
  Hudson Valley *   Mohawk Valley   3:00 PM EDT
  Brookdale   Morris   3:00 PM EDT
  Ocean County ^   Camden County   3:30 PM EDT
  Owens   Heidelberg JV   3:30 PM EDT
  Waubonsee   Rock Valley   4:00 PM EDT
  Rockford, IL.
  Lehigh Carbon   Rowan Burlington   4:30 PM EDT
  Monroe College - Bronx   Columbia-Greene   4:30 PM EDT
  Delta   Mid Michigan   5:00 PM EDT
  Game 1
  Jefferson (NY)   CCBC Dundalk   5:00 PM EDT
  Suffolk County   Bergen   5:00 PM EDT
  Brookdale   Morris   5:00 PM EDT
  Hudson Valley *   Mohawk Valley   5:00 PM EDT
  Westmoreland   Penn State-Fayette   5:00 PM EDT
  Ocean County ^   Camden County   5:30 PM EDT
  Owens   Heidelberg JV   5:30 PM EDT
  Waubonsee   Rock Valley   6:00 PM EDT
  Rockford, IL.
  Delta   Mid Michigan   7:00 PM EDT
  Game 2
Wed. 25 Mercyhurst North East   Erie   3:00 PM EDT
  Camden County   Mercer County   3:30 PM EDT
  Harper   McHenry County   4:00 PM EDT
  Mercyhurst North East   Erie   5:00 PM EDT
  Camden County   Mercer County   5:30 PM EDT
  Harper   McHenry County   6:00 PM EDT
Thu. 26 Anoka-Ramsey   Itasca   2:15 PM EDT
  @ Rosemount Irish Dome
  Rowan Burlington   Cumberland County   3:00 PM EDT
  Jefferson (NY) #   Anne Arundel   3:00 PM EDT
  Columbia-Greene *   Hudson Valley   3:00 PM EDT
  Brookdale   Luzerne County   3:30 PM EDT
  Dutchess   Camden County   3:30 PM EDT
  Bergen   Lehigh Carbon   3:30 PM EDT
  Rowan Gloucester   Montgomery County   3:30 PM EDT
  Anoka-Ramsey   St. Cloud Tech   4:00 PM EDT
  @ Rosemount Irish Dome
  Columbia-Greene *   Hudson Valley   4:30 PM EDT
  Rowan Burlington   Cumberland County   4:30 PM EDT
  Jefferson (NY) #   Anne Arundel   5:00 PM EDT
  Rowan Gloucester   Montgomery County   5:30 PM EDT
  Bergen   Lehigh Carbon   5:30 PM EDT
  Brookdale   Luzerne County   5:30 PM EDT
  Dutchess   Camden County   5:30 PM EDT
  Anoka-Ramsey   Hibbing   5:45 PM EDT
  @ Rosemount Irish Dome
  St. Cloud Tech   Itasca   5:45 PM EDT
Fri. 27 Suffolk County   Lackawanna   2:15 PM EDT
  @ Onondaga CC
  Vermilion   Itasca   2:15 PM EDT
  Niagara County   Allegany Maryland   3:00 PM EDT
  Westmoreland   Geneva JV   3:30 PM EDT
  Rainy River   Itasca   4:00 PM EDT
  Suffolk County   Mercyhurst North East   4:30 PM EDT
  @ Onondaga CC
  Niagara County   Allegany Maryland   5:00 PM EDT
  Westmoreland   Geneva JV   5:30 PM EDT
  St. Cloud Tech   Itasca   5:45 PM EDT
  Owens   Schoolcraft   6:00 PM EDT
  @ Corner Park
  Owens   Schoolcraft   8:00 PM EDT
Sat. 28 Gogebic   Milwaukee Area Tech   TBA
  Gogebic   Milwaukee Area Tech   11:00 AM EDT
  Montgomery County   Bergen   12:00 PM EDT
  Niagara County   Frederick   12:00 PM EDT
  CC of Allegheny County *   Westmoreland   12:00 PM EDT
  Rowan Gloucester   Lehigh Carbon   12:00 PM EDT
  Camden County ^   Brookdale   12:00 PM EDT
  Salem Community College   Middlesex County   12:00 PM EDT
  Butler County   Garrett   12:00 PM EDT
  Sussex County   Bucks County   12:00 PM EDT
  Mohawk Valley *   SUNY Adirondack   1:00 PM EDT
  Adirondack Sports Complex
  Fulton-Montgomery   Cayuga   1:00 PM EDT
  Columbia-Greene   Finger Lakes   1:00 PM EDT
  Joliet   Morton   1:00 PM EDT
  Elgin   Frontier   1:00 PM EDT
  DuPage   Highland (IL)   1:00 PM EDT
  Central Lakes   Rainy River   1:15 PM EDT
  Minnesota Classic Field A @ Rosemount Irish Dome
  CC of Allegheny County *   Westmoreland   2:00 PM EDT
  Niagara County   Frederick   2:00 PM EDT
  Montgomery County   Bergen   2:00 PM EDT
  Rowan Gloucester   Lehigh Carbon   2:00 PM EDT
  Salem Community College   Middlesex County   2:00 PM EDT
  Camden County ^   Brookdale   2:00 PM EDT
  Butler County   Garrett   2:00 PM EDT
  Sussex County   Bucks County   2:00 PM EDT
  Dawson *   North Dakota SCS   2:00 PM EDT
  Wahpeton, ND
  Williston State *   Dakota   2:00 PM EDT
  Mohawk Valley *   SUNY Adirondack   3:00 PM EDT
  Adirondack Sports Complex
  Fulton-Montgomery   Cayuga   3:00 PM EDT
  Minnesota West   Central Lakes   3:00 PM EDT
  Minnesota Classic Field B @ Rosemount Irish Dome
  DuPage   Highland (IL)   3:00 PM EDT
  Joliet   Morton   3:00 PM EDT
  Columbia-Greene   Finger Lakes   3:30 PM EDT
  Suffolk County   Onondaga   3:45 PM EDT
  Williston State *   Dakota   4:00 PM EDT
  Dawson *   North Dakota SCS   4:00 PM EDT
  Wahpeton, ND
  Suffolk County   Herkimer   6:00 PM EDT
  @ Onondaga CC
  Elgin   Frontier   7:30 PM EDT
Sun. 29 Gogebic   Milwaukee Area Tech   TBA
  Gogebic   Milwaukee Area Tech   TBA
  Suffolk County   Mercyhurst North East   8:00 AM EDT
  @ Onondaga CC
  Rochester   Hibbing   8:15 AM EDT
  Irish Dome tourney @ Rosemount, MN
  Central Lakes   Northland   8:15 AM EDT
  Minnesota Classic Field B @ Rosemount Irish Dome
  Hibbing   Central Lakes   10:00 AM EDT
  Minnesota Classic Field B @ Rosemount Irish Dome
  Northland   Rochester   10:00 AM EDT
  Irish Dome tourney @ Rosemount, MN
  Suffolk County   Herkimer   10:15 AM EDT
  @ Onondaga CC
  Central Lakes   Rochester   11:45 AM EDT
  Minnesota Classic Field A @ Rosemount Irish Dome
  Morris   Lehigh Carbon   12:00 PM EDT
  Niagara County   Harford   12:00 PM EDT
  Corning   Hagerstown   12:00 PM EDT
  Cumberland County   Raritan Valley   12:00 PM EDT
  Lorain County   Schoolcraft   12:00 PM EDT
  Cayuga   SUNY Adirondack   1:00 PM EDT
  Adirondack Sports Complex
  Rhode Island   Monroe College - Bronx   1:00 PM EDT
  Flowers Park, New Rochelle
  Morton   Milwaukee Area Tech   1:00 PM EDT
  Dawson *   North Dakota SCS   1:00 PM EDT
  Wahpeton, ND
  Rock Valley   Kankakee   1:00 PM EDT
  Niagara County   Harford   2:00 PM EDT
  Corning   Hagerstown   2:00 PM EDT
  Cumberland County   Raritan Valley   2:00 PM EDT
  Morris   Lehigh Carbon   2:00 PM EDT
  Lorain County   Schoolcraft   2:00 PM EDT
  Dakota *   Williston State   2:00 PM EDT
  Cayuga   SUNY Adirondack   3:00 PM EDT
  Adirondack Sports Complex
  Rhode Island   Monroe College - Bronx   3:00 PM EDT
  Flowers Park, New Rochelle
  Dawson *   North Dakota SCS   3:00 PM EDT
  Wahpeton, ND
  Rock Valley   Kankakee   3:00 PM EDT
  Morton   Milwaukee Area Tech   3:00 PM EDT
  Dakota *   Williston State   4:00 PM EDT
Mon. 30 North Dakota SCS   University of MN-Morris   4:30 PM EDT
  North Dakota SCS   University of MN Morris   6:30 PM EDT
Tue. 31 Mohawk Valley *   Fulton-Montgomery   3:00 PM EDT
  Mercer County   Brookdale   3:00 PM EDT
  Herkimer   SUNY Broome   3:00 PM EDT
  Camden County   Rowan Burlington   3:00 PM EDT
  Garrett *   Westmoreland   3:00 PM EDT
  Cayuga *   Tompkins Cortland   3:00 PM EDT
  Clark State *   Owens   3:30 PM EDT
  Prairie State   Joliet   4:00 PM EDT
  Waubonsee   DuPage   4:00 PM EDT
  Glen Ellyn, IL.
  Camden County   Rowan Burlington   4:30 PM EDT
  Mercer County   Brookdale   5:00 PM EDT
  Cayuga *   Tompkins Cortland   5:00 PM EDT
  Mohawk Valley *   Fulton-Montgomery   5:00 PM EDT
  SUNY Broome   Herkimer   5:00 PM EDT
  Garrett *   Westmoreland   5:00 PM EDT
  Clark State *   Owens   5:30 PM EDT
  Waubonsee   DuPage   6:00 PM EDT
  Glen Ellyn, IL.
  Prairie State   Joliet   6:00 PM EDT
 
April
Wed. 1 Delta   Lorain County   2:00 PM EDT
  Delta   Lorain County   4:00 PM EDT
  McHenry County   Harper   4:00 PM EDT
  McHenry County   Harper   6:00 PM EDT
Thu. 2 Penn State-New Kensington   Westmoreland   2:00 PM EDT
  Jefferson (NY)   Onondaga   3:00 PM EDT
  Herkimer *   Hudson Valley   3:00 PM EDT
  Mercyhurst North East *   Niagara County   3:00 PM EDT
  SUNY Broome   Mohawk Valley   3:00 PM EDT
  Luzerne County   Northampton   3:30 PM EDT
  Brookdale   Bergen   3:30 PM EDT
  Montgomery County   Cumberland County   3:30 PM EDT
  Sussex County   Lehigh Carbon   3:30 PM EDT
  Rowan Gloucester