2012-13 Men's Basketball Schedule DII

Date Away Home Status Links
 
October
Sat. 6 Univ Northern Iowa   Kirkwood   9:00 AM EDT
  @ UNI Jamboree
  JUCO Jamboree CAC,COCHISE,CGCC   Tohono O'odham   1:00 PM EDT
  TOCC Jamboree
Sun. 7 Illinois Central   Danville Area   TBA
  @ Danville, IL
Wed. 10 Henry Ford   JUCO Jamboree   1:00 PM EDT
  Westwind Prep   South Mountain   9:30 PM EDT
  Scrimmage
Fri. 12 Highland (KS)   Ottawa University   6:00 PM EDT
Sat. 13 Alfred State College   Mohawk Valley   TBA
  Pima   ACCAC Jamboree @ Phoenix College   TBA
  @ ACCAC Jamboree @ Phoenix College
  MCC-Penn Valley   JUCO Jamboree   11:00 AM EDT
  Carl Sandburg   Illinois Central   11:00 AM EDT
  Oakland 0 Kellogg 0 Final
  Robert Morris JV   Illinois Central   1:00 PM EDT
  Tohono O'odham   ACCAC Jamboree @ Phoenix College   1:00 PM EDT
  South Mountain   ACCAC Jamboree @ Phoenix College   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  Wabash Valley   Morton   2:00 PM EDT
  @ Kankakee College
  Robert Morris JV   Illinois Central   3:00 PM EDT
  ECC Alumni   Elgin   4:00 PM EDT
  Ft. Berthold Community College   United Tribes Tech   5:00 PM EDT
Sun. 14 Univ. of Central Missori   Kirkwood   9:00 AM EDT
  @ Univ. of Central Missori Jamboree
  Des Moines Area 0 JUCO Jamboree 0 Final
  @ Warrensburg, MO
  Highland (KS)   Central Missouri State University   10:00 AM EDT
Tue. 16 Charis Prep   Lenoir   7:00 PM EDT
Wed. 17 Mid American Univ jv JAMBREE   MCC-Penn Valley   4:00 PM EDT
  Patrick Henry   Hargrave Military Academy   6:00 PM EDT
  Bayrunners   CCBC Dundalk   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Louisburg 78 Brunswick 59 Final
  Alumni   South Mountain   10:30 PM EDT
  Scrimmage
Thu. 18 Hesston   Northern Oklahoma Enid   5:00 PM EDT
  Bismarck City league   United Tribes Tech   5:00 PM EDT
  St Marys University   North Central Missouri   6:00 PM EDT
  Fayetteville State University   Lenoir   7:00 PM EDT
Fri. 19 Muskegon   Concordia College JV   TBA
  Kirkwood   Ashford University   8:00 PM EDT
  Trinity International JV   Elgin   8:00 PM EDT
Sat. 20 Robert Morris University JV   Lincoln Land   TBA
  Lenoir   Jamboree @ Greensboro Sportsplex   TBA
  Louisburg 0 Southeastern Junior College Challenge 0 Final
  Daemen College   Erie   10:00 AM EDT
  Spire Academy   Owens   12:00 PM EDT
  SCRIMMAGE
  Lakeland   Mercyhurst North East   12:00 PM EDT
  Scrimmage
  Illinois Central   Sauk Valley   12:00 PM EDT
  JUCO Jamboree @ Catonsville   CCBC Catonsville   1:00 PM EDT
  scrimmage
  Cincinnati State   UC - Clermont   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  Alfred State College   Onondaga   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  Grand Rapids 75 Kuyper College 56 Final
  Scrimmage
  Metropolitan All-Stars   Chesapeake   2:00 PM EDT
  scrimmage
  Thaddeus Stevens Tech   CCBC Dundalk   2:00 PM EDT
  scrimmage
  Illinois Central   Triton   2:00 PM EDT
  @ Dixon, IL
  Tohono O'odham   Impact Prep Academy, Las Vegas   5:00 PM EDT
  @ Las Vegas, Neveda
  Westwind Prep   Pima   10:30 PM EDT
  Scrimmage
Sun. 21 Lackawanna   Riverdale Jamboree   10:00 AM EDT
  Neptune, NJ (Scrimmage)
  Rowan Burlington   TBA   10:00 AM EDT
  @ JUCO Jamboree
  Des Moines Area 0 Johnson County Jamboree 0 Final
  @ Overland Park, KS
  Highland (KS)   Johnson County Jamboree   11:00 AM EDT
  Sinclair   Fairmont State University   4:30 PM EDT
  Scrimmage
Tue. 23 Mount Vernon Nazarene University   Owens   6:30 PM EDT
  SCRIMMAGE
  Lake Erie College   Lakeland   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Ft. Totten   United Tribes Tech   7:30 PM EDT
Wed. 24 Black Hawk-Moline   University of Dubuque   5:30 PM EDT
  CCBC Essex   CCBC Dundalk   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Mercer County   Cecil   6:00 PM EDT
  Miami-Middletown   Cincinnati State   7:00 PM EDT
  Arizona Scorpions   South Mountain   10:30 PM EDT
  Scrimmage
Thu. 25 Hesston   Sterling College JV   5:30 PM EDT
  Princeton Day Academy   Southern Maryland   6:30 PM EDT
Fri. 26 Sinclair   University of Indianapolis   4:00 PM EDT
  Scrimmage
  Lakeland   John Carroll University   5:00 PM EDT
  Scrimmage
  Coe College   Kirkwood   7:00 PM EDT
  Northwestern University Club   Elgin   9:00 PM EDT
Sat. 27 Triton   Joliet   TBA
  Penn State - Worthington 0 Lackawanna 0
  Scranton, PA (Srimmage)
  Salem Community College   Anne Arundel   1:00 PM EDT
  scrimmage
  Maryland Bible College   CCBC Dundalk   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  Chesapeake   Univ. of District of Columbia   2:00 PM EDT
  scrimmage
  Montgomery County   Cecil   3:00 PM EDT
  Iowa Lakes Alumni 72 Iowa Lakes 93 Final
  Carl Sandburg   Lincoln Land   5:30 PM EDT
  Athletes In Action 78 Louisburg 89 Final
  Exhibition Team   Tohono O'odham   10:30 PM EDT
  Team Sweeney @ Pima Community College 77 Pima 117
Mon. 29 Mansfield   Erie   3:00 PM EDT
  Southern Maryland   St. Mary's JV   6:00 PM EDT
  Patrick Henry   Concord University   7:00 PM EDT
Tue. 30 Still Water Prep   Lenoir   7:00 PM EDT
Wed. 31 Grand Rapids   Calvin College   7:30 PM EDT
  Scrimmage
  Northeastern Illinois Club 55 Wilbur Wright 90 Final
 
November
Thu. 1 Doane College JV 75 Southeast 80 Final
  @ Central CC
  North Idaho 102 Tohono O'odham 66
  Pre-conference game
  Vance-Granville 55 Louisburg 101 Final
  Limestone College JV 49 Catawba Valley 91 Final
  Cuyahoga 79 Lorain County 74 Final
  Concordia Theological Seminary 63 Ancilla 116
  Monroe CC 87 Finger Lakes 52 Final
  Thomasville Prep 79 Guilford Tech 81 Final
  Southern Idaho 88 Scottsdale 77 Final
  SUNY Broome 45 Alfred State College 55 Final
  St. Clair (ONT) College 59 Schoolcraft 77 Final
  Northern Virginia 79 Howard (MD) 83 Final
  Pitt-Titusville 84 Mercyhurst North East 100 Final
  Bethel College JV 34 Glen Oaks 122 Final
  North Iowa Area 88 Dakota Wesleyan JV 67 Final
  Quakerdale 82 Des Moines Area 88 Final
  York College JV 60 Brown Mackie 111 Final
  Trinity Christian JV 62 Lake County 106 Final
  Lincoln Trail 74 Parkland 72 Final
  MTU Club Team (scrimmage)   Gogebic   8:00 PM EDT
  Exhibition
  Columbia College 32 Moraine Valley 138
  Judson University JV 60 Olive-Harvey 91 Final
  Missouri Baptist University JV 51 St. Louis 99
  William Penn University JV 73 North Central Missouri 108
  Dordt JV 70 Iowa Lakes 96 Final
  McHenry County 103 Rock Valley 96 Final
  UW-Rock County 50 Illinois Valley 82 Final
  North Arkansas 80 Carl Albert State 92 Final
  Bethany College JV 60 Hesston 80 Final
  Mcdowell Mt. 75 South Mountain 78
Fri. 2 Midland Lutheran JV 66 Southeast 82 Final
  @ Central
  Oakton 66 Cincinnati State 121 Final
  @ Chicago, IL
  Danville Area 78 Lakeland 70 Final
  @ River Grove, IL
  Springfield Tech 63 Orange County 80 Final
  Opening round of Goldberg Classic at Columbia Greene CC @ Columbia-Greene CC
  William Penn University 50 Kirkwood 102 Final
  @ Indian Hills Classic
  Tohono O'odham 60 Utah State Eastern 73 Final
  Desert Classic - Yuma, AZ @ Yuma, AZ
  Cecil 126 Davis & Elkins College 76 Final
  @ Haggerstown, MD
  Morton 72 Owens 86 Final
  @ Chicago, IL
  Mercyhurst North East 103 Jamestown-Cattaraugus 73 Final
  @ CCBC
  Iowa Central 61 Marshalltown 65 Final
  @ Burlington, IA
  Mid America UNIV JV 54 MCC-Penn Valley 108 Final
  Harry S. Truman 67 Cuyahoga 101 Final
  KKC Classic @ Kennedy-King College
  Impact Prep Academy, Las Vegas 103 Pima 113 Final
  @ Eastern Arizona College
  Manor   Cairn University   6:30 PM EDT
  Tidewater CC 82 Lenoir 87 Final
  Kalamazoo Valley 81 Oakland 79 Final
  Wytheville 74 Wake Tech 113 Final
  Thaddeus Stevens Tech 56 Beaver County 119 Final
  Muskegon 77 Grace College JV 62 Final
  Rend Lake 102 Southern Institute 87 Final
  @ John A Logan
  Mt. Zion Prep 57 CCBC Catonsville 85 Final
  Allegheny County-Allegheny 60 Monroe CC 80 Final
  Ohio State Univ-Lima 64 Edison 106 Final
  Fort Scott 62 Barton 84
  Highland Hotel / Pizza Hut Classic
  Harper 67 South Suburban 94 Final
  Northwestern University Club 61 Waubonsee 80 Final
  Hannibal LaGrange University JV 37 John Wood 94 Final
  Jackson 66 Kennedy-King 82 Final
  Carl Sandburg 84 Indian Hills 109 Final
  Jack Blackwell Classic
  Graceland Univeristy J.V. 63 Wentworth Military 76 Final
  Midland Lutheran JV 68 Central 103 Final
  Prairie State 57 Sauk Valley 52 Final
  Arkansas State Mid-South 83 Volunteer State 87 Final
  Winnipeg Jr. Wesmen 64 Dakota 68 Final
  Southern Maryland 81 Triton 84 Final
  Triton Tip-Off Classic-Quarterfinal
Sat. 3 Mercer County   Chestnut Hill College   TBA
  Word of Life 69 Orange County 83 Final
  Second round Golberg Classic at Columbia Greene CC @ Columbia-Greene CC
  Carl Albert State 60 Howard 82 Final
  @ Weatherford
  Niagara County 77 Genesee 82 Final
  @ Flickinger Center, Buffalo, N.Y.
  Philadelphia 69 Lackawanna 118 Final
  Scranton, PA
  Jackson 95 Harry S. Truman 82 Final
  KKC Classic @ Kennedy King Community College
  Thaddeus Stevens Tech 81 Jamestown-Cattaraugus 104 Final
  @ Jamestown, PA
  Northern Virginia   Baltimore City   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  Lakeland 103 Oakton 80 Final
  Triton College Tournament @ Triton College
  University of Dayton Club Team   Sinclair   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  Mercyhurst North East 91 Beaver County 93 Final
  Rend Lake 100 Ivy Tech 86 Final
  @ John A Logan
  Graceland Univeristy J.V. 54 MCC-Penn Valley 98
  @ NUTRAL
  Tucson All-Stars 78 Pima 88 Final
  @ Eastern Arizona College
  Davidson County 82 Johnston 80 Final - OT
  Delta 68 Kellogg 76 Final
  Delaware Tech-Stanton 78 Erie 76 Final
  Cole's/Brennan's Tournament
  Jamestown 77 Tompkins Cortland 82 Final
  Schoolcraft 76 Lorain County 88 Final
  Pitt 84 Southern Tech 88 Final
  @ rockville md
  Wright Patterson AFB 59 Edison 68 Final
  Southern Idaho 73 Phoenix 59 Final
  Impact Basketball Academy 2 Pasco-Hernando State 0 Final
  Forfeited Loss
  Fort Scott 68 Pratt 73 Final
  Barton County Classic @ Great Bend
  Lincoln 56 St. Louis 53 Final
  Waldorf College JV 49 Des Moines Area 74 Final
  Indiana Dabney University JV 79 Elgin 83
  Arkansas State Mid-South 70 Jackson State 79 Final
  @ Gallatin, TN
  Cuyahoga 80 Kennedy-King 77 Final
  Chesapeake   Bowie State University   4:30 PM EDT
  scrimmage
  Cecil 124 Cumberland County 71 Final
  Larry Sharpe Tip Off @ hagerstown community college
  Richard Bland 69 Wake Tech 75 Final
  Doane College JV 64 Central 88 Final
  Lincoln Trail 58 Illinois Central 70 Final
  Allen County 72 North Central Missouri 68
  United Tribes Tech 64 Itasca 74 Final
  @ NDSCS
  Mid America UNIV JV 77 Wentworth Military 83 Final
  Morton 91 Southern Maryland 85 Final
  @ Triton College
  William Penn University JV 55 Carl Sandburg 85
  @ Ottumwa, IA
  Cincinnati State 89 Danville Area 93 Final
  @ Cincinnati, OH
  Southside Virginia Community College 65 Louisburg 128 Final
  Coca Cola Classic
  Iowa Central 69 Southeastern 82 Final
  Canadian Mennonite University 68 Dakota 85 Final
  St. Ambrose University JV 47 Prairie State 74 Final
  @ Dixon, IL
  Clinton Community College - Iowa 50 Black Hawk-East 52 Final
  Grand Rapids 76 Mott 79 Final
  CCBC Essex 45 Monroe College 75 Final
  Moraine Valley 71 Southwestern Illinois 74 Final
  Kirkwood 89 Indian Hills 94 Final
  Kansas State - Salina 104 Hesston 108 Final
  Owens 65 Triton 67 Final
  Triton Tip-Off Classic Semifinal
Sun. 4 Oakton 76 Southern Maryland 87 Final
  @ Triton College
  Lakeland 92 Morton 77 Final
  Triton College Tournament @ River Grove, Ill.
  Niagara County 92 Erie 86 Final - OT
  Cincinnati State 88 Owens 75 Final
  @ River Grove, IL
  Genesee 71 Delaware Tech-Stanton 82 Final
  @ Erie CC Tip-Off Tournament
  Germanna Community College 60 Louisburg 103 Final
  Coca Cola Classic
  United Tribes Tech 60 Dawson 72 Final
  @ Clair T. Blikre Activities Center
  Pitt 94 Montgomery 79 Final
  Hargrave Military Academy 96 Guilford Tech 78 Final
  Danville Area 72 Triton 70
  Triton Tip-Off Classic Championship
  Central Methodist JV 71 Johnson County 82 Final
  Seminole State (OK) 73 Howard 86 Final
  @ Weatherford, Oklahoma
  Rhode Island 75 Roxbury 88 Final
  Roxbury Invitational Tournament
Mon. 5 Southwestern 0 William Penn University JV 2 Final
  Forfeit by Souwestern CC
  Fort Myers Army   Chesapeake   7:00 PM EST
  scrimmage
  Aquinas College JV 63 Grand Rapids 76 Final
  Wayne County 85 Rochester College JV 51 Final
  Parkland 64 Kaskaskia 60
  Doane College JV 47 Highland (KS) 97 Final
  Lake Land 72 Lincoln 67 Final
  Lyon College JV 60 North Arkansas 109 Final
  Northwestern College (JV) 86 Iowa Lakes 105 Final
  Gogebic   Northland College (scrimmage)   8:30 PM EST
  Exhibition/scrimmage
Tue. 6 Rhode Island 99 Cayuga 70 Final
  Roxbury CC Tournament @ Roxbury CC
  MCC-Penn Valley 95 Mid America UNIV JV 79 Final
  @ MID AMERICA
  Catawba Valley 92 Montreat College JV 62 Final
  Cecil 113 Salem Community College 77 Final
  Camden County   Mercer County   6:30 PM EST
  Germanna Community College 97 Southern Maryland 113 Final
  Manor 0 Lincoln Univeristy 0 Final
  Cape Fear 83 Wake Tech 73 Final
  Lackawanna 66 Miami Dade 90 Final
  Montgomery 0 CCBC Essex 2 Final
  Grand View University J.V. 35 Iowa Central 71
  Lorain County 59 Owens 80 Final
  Finger Lakes 43 Niagara County 69 Final
  Cuyahoga 98 Mercyhurst North East 94 Final
  Siena Heights JV 52 Jackson 61 Final
  Springfield Tech 43 Dean 69
  Arkansas State Mid-South 84 Northwest Mississippi 87 Final
  Black Hawk-Moline 54 Des Moines Area 72 Final
  Black Hawk-East 66 Illinois Central 86 Final
  Kishwaukee 91 Harper 73 Final
  South Suburban 78 Waubonsee 62 Final
  Lake County 63 Trinity International JV 47 Final
  Oakton 61 Harry S. Truman 64 Final
  Southeast 73 Kansas City Kansas 70 Final
  Wentworth Military 42 Johnson County 56 Final
  North Iowa Area 63 Marshalltown 86 Final
  Marshalltown, IA
  Malcolm X 2 Wilbur Wright 0 Final
  Forfiet by Wright College
  DuPage 62 McHenry County 66 Final
  Kirkwood 56 John Wood 70 Final
  Pratt 68 Hesston 52 Final
  Central 90 Cloud County 92 Final
  South Mountain 71 Central Arizona 96 Final
  Westwind Prep Academy 91 Phoenix 89 Final
Wed. 7 Univ. of Pittsburgh-Titusville 64 Jamestown 93 Final
  Aquinas College JV 63 Kalamazoo Valley 73 Final
  Kellogg 55 Henry Ford 84 Final
  Lakeland   Baldwin-Wallace College   7:00 PM EST
  Scrimmage
  Johnston 57 Mt. Olive 70
  Siena Heights JV 60 Lake Michigan 88 Final
  Sandhills 103 Rockingham 75 Final
  Sandhills ranked #1 in NJCAA DIII Poll
  Thaddeus Stevens Tech 52 Delaware Tech-Stanton 89 Final
  Spartanburg Methodist 80 Guilford Tech 69 Final
  OSU-JV 44 Cincinnati State 114 Final
  Miami Univ-Hamiltion 69 Sinclair 89 Final
  Hagerstown 105 Northern Virginia 83 Final
  Concordia University JV 75 St. Clair County 85 Final
  Wayne State University Club Team 62 Schoolcraft 84 Final
  Germanna Community College 66 CCBC Dundalk 86
  Dakota County Tech 65 Rochester 64 Final
  Lincoln 73 Morton 62 Final
  Central Methodist JV 67 Fort Scott 88
  North Central Missouri 64 Southwestern 59
  Carl Sandburg 78 Clinton Community College - Iowa 66 Final
  North Iowa Area 91 Riverland 79 Final
  Luke AFB 70 South Mountain 88
  Mesa 80 Chandler-Gilbert 51 Final
Thu. 8 Salem Community College 83 Cumberland County 51 Final
  Vance-Granville 83 Mid-Atlantic Christian Tournament 63
  Palomar Junior College 96 Glendale 63 Final
  @ College of the Desert
  Cecil 106 Rowan Gloucester 72 Final
  @ Gloucester County College
  Chesapeake 77 Allegany Maryland 79
  Wake Tech 84 Central Carolina 69 Final
  Delaware County 71 Harcum 121 Final
  Bethel College JV 56 Ancilla 89
  St. Ambrose University JV 0 Black Hawk-East 0
  Niagara County 109 Cayuga 76 Final
  Elgin 50 DuPage 65
  Trinity Christian JV 63 Moraine Valley 133
  Arkansas State Mid-South 60 Shawnee 74 Final
Fri. 9 Utah State Eastern 66 Chandler-Gilbert 52 Final
  @ Thatcher, AZ EAC Tournament
  Parkland 69 Lewis & Clark 56
  @ Mattoon, Illinois
  Butler County 57 Erie 111 Final
  @ Garrett, Md.
  Des Moines Area 49 Missouri State-West Plains 59 Final
  @ Iowa Western Community College
  Grossmont College 89 Glendale 96 Final
  @ College of the Desert
  Wayne County 74 Jackson 68 Final
  @ Owens Community College
  Illinois Central 85 Highland (IL) 89 Final
  @ Mattoon, IL
  Wentworth Military 64 Highland (KS) 107 Final
  @ Kansas City, Kan.
  Hibbing 46 Ellsworth 87 Final
  Broward 96 Lackawanna 93 Final
  Lake Worth, FL @ PALM BEACH STATE COLLEG BATTLE OF THE BE
  Howard (MD) 56 Louisburg 87 Final
  Roger Taylor Classic
  Jamestown 92 Chesapeake 106 Final
  @ Frederick CC
  Fundamental 4 Success Post Grad 74 Guilford Tech 82 Final
  @ RCC
  John Wood 63 Kennedy-King 57 Final
  @ Burlington, IA
  ABCD Academy 53 St. Louis 63
  SWIC Classic @ Belleville
  Cincinnati State 79 Moraine Valley 80 Final
  @ South Suburban College
  Kellogg 69 Owens 88 Final
  Owens Tip Off Classic
  Danville Area 86 Oakland 91 Final
  Lake Land Tournament (11/9/12 - 11/11/12)
  Central 68 Iowa Lakes 60 Final
  @ at Northeast
  Ivy Tech 70 Columbus State 78 Final
  Essex County 92 Montgomery 63 Final
  Niagara County 76 Cuyahoga 70 Final
  Missouri Baptist University JV 39 Lincoln Land 65 Final
  Jamestown College JV 72 Dakota 80 Final
  @ Lake Region
  Vance-Granville 76 Mid-Atlantic Christian Tournament 77
  Northern Virginia 84 Garrett 78 Final
  Tidewater Community College 71 Rockingham 70 Final
  Delaware Tech-Stanton 73 Frederick 85 Final
  Independence 92 Brown Mackie 93 Final
  BMC Classic
  United Tribes Tech 73 Central Lakes 71 Final
  @ Central Lakes College Brainerd
  Kirkwood 70 Marshalltown 73 Final
  Marshalltown, IA
  Howard 76 North Lake 45 Final
  @ South Plains JC
  St. Ambrose JV 56 Black Hawk-Moline 79 Final
  North Arkansas 75 Kansas City Kansas 74 Final
  Culver-Stockton College JV 76 North Central Missouri 86
  Illinois Valley 54 North Iowa Area 82 Final
  Iowa Central 78 Northeast 69 Final
  Gogebic 76 Milwaukee Area Tech 81 Final
  Hesston 89 Southeast 81 Final
  Salt Lake 110 Tohono O'odham 80 Final
  PCAndrews Classic
  New Mexico Military 83 Pima 90 Final
  Pima Classic
Sat. 10 CCBC Essex 70 Navy JV 69 Final
  University of Maine Fort Kent 53 Dean 84
  Harry S. Truman 39 Lincoln Land 58 Final
  Vance-Granville 82 Mid-Atlantic Christian Tournament 79 Final
  Delaware Tech-Stanton 89 Chesapeake 95 Final
  @ Frederick Tournament
  Harrisburg Area 72 CCBC Dundalk 95 Final
  Alfred State College 66 Orange County 80 Final
  Madison 66 Gogebic 93 Final
  MATC Classic @ Milwaukee, WI
  Quakerdale Prep 70 United Tribes Tech 78 Final
  @ Central Lakes
  Miles 87 Dakota 69 Final
  @ Lake Region
  Erie 95 Northern Virginia 79 Final
  @ Railey Realty Classic, McHenry, Md.
  Union County 58 Manor 85 Final
  Mercer County 81 Rockland 72
  Massasoit 59 Bunker Hill 69 Final
  Pasco-Hernando State 60 Indian River State 78 Final
  Essex County 77 Baltimore City 81 Final
  The Thomas School 74 Monroe CC 107 Final
  Mercyhurst North East 81 Allegheny County-Allegheny 86 Final
  St. Louis 99 Missouri Valley JV 51
  SWIC Classic @ Belleville
  Harper 80 Elgin 88 Final
  Howard 72 Northeastern 56 Final
  @ South Plains
  Lewis & Clark 65 Illinois Central 61 Fi