2016-17 Baseball Schedule DII

Date Away Home Status Links
August
Thu. 25 Scrimmage #   Lake Region State   7:00 PM EDT
  Inter-Squad Scrimmage
Sun. 28 Tidewater Orioles #   Bryant & Stratton (VA)   1:30 PM EDT
 
September
Sat. 3 Baseball Warehouse #   CCBC Dundalk   9:00 AM EDT
  Scrimmage
  MD Dirtbags #   CCBC Dundalk   3:00 PM EDT
  Scrimmage
Sat. 10 Harford #   CCBC Dundalk   11:30 AM EDT
  Scrimmage
  Strike Zone Elite #   Iowa Lakes   1:00 PM EDT
  Strike Zone Elite #   Iowa Lakes   3:30 PM EDT
Tue. 13 Bismarck State #   Dickinson State University   5:30 PM EDT
Fri. 16 Dakota County Tech #   Iowa Lakes   5:30 PM EDT
  NIACC Fall Classic @ Mason City, IA
Sat. 17 Mt. Airy Legion #   CCBC Dundalk   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  Bryant & Stratton (VA) #   Campbell University Showcase   3:00 PM EDT
  Mt. Airy Legion #   CCBC Dundalk   3:30 PM EDT
  Scrimmage
Sun. 18 Northern Essex #   Rhode Island   12:00 PM EDT
  scrimmage
  Mayville State University JV #   Lake Region State   1:00 PM EDT
  Mayville State University JV #   Lake Region State   3:00 PM EDT
Wed. 21 Bryant & Stratton (VA) #   The Apprentice School   4:30 PM EDT
Thu. 22 Ellsworth #   Iowa Lakes   3:30 PM EDT
  ICCAC Scrimmages @ Cedar Rapids, IA
Fri. 23 Clark State   Cedarville University—Scrimmage   4:30 PM EDT
Sat. 24 Bryant & Stratton (VA) #   Virginia Wesleyan Showcase   Cancelled
  CCBC Dundalk #   York   12:00 PM EDT
  Scrimmage
  CCBC Dundalk #   York   2:30 PM EDT
  Scrimmage
  University of Winnipeg #   Bismarck State   5:00 PM EDT
  Haaland Field
Sun. 25 Washington County Select #   CCBC Dundalk   9:00 AM EDT
  Scrimmage
  Dakota County Tech #   Century   2:00 PM EDT
  scrimmage
  Big Sky Baseball   Dawson   3:00 PM EDT
  Glendive, MT
  Dakota County Tech #   Century   4:30 PM EDT
  Scrimmage
  Big Sky Baseball   Dawson   5:00 PM EDT
  Glendive, MT
Mon. 26 Minnesota West #   Iowa Lakes   6:00 PM EDT
  Minnesota West #   Iowa Lakes   8:30 PM EDT
Tue. 27 University of Mary #   Bismarck State   5:00 PM EDT
  @ Haaland Field
Wed. 28 Bryant & Stratton (VA) #   The Apprentice School   4:30 PM EDT
Fri. 30 Rochester #   Dakota County Tech   3:00 PM EDT
  Scrimmage
  Bismarck State #   University of Mary   5:00 PM EDT
  @ Haaland Field
 
October
Sat. 1 Williston State   Dawson   2:00 PM EDT
  Glendive, MT
  Alumni Team   Lake Region State   3:00 PM EDT
  Williston State   Dawson   4:00 PM EDT
  Glendive, MT
Sun. 2 Parkland #   Iowa Lakes   1:30 PM EDT
  Midwest Fall Classic @ Springfield, IL
  Dawson   Williston State   2:00 PM EDT
  Dawson   Williston State   4:00 PM EDT
  Williston, ND
  Iowa Lakes #   Vincennes   5:30 PM EDT
  Midwest Fall Classic @ Springfield, IL
Tue. 4 CCBC Essex #   CCBC Dundalk   3:00 PM EDT
  SCRIMMAGE
Wed. 5 Bryant & Stratton (VA) #   The Apprentice School   4:30 PM EDT
  Iowa Lakes #   Buena Vista   6:00 PM EDT
  Iowa Lakes #   Buena Vista   8:30 PM EDT
Thu. 6 Coppin State #   CCBC Dundalk   3:00 PM EDT
  Scrimmage
Sat. 8 Bryant & Stratton (VA) #   CCBC Dundalk   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  Ohio State Mansfield   Clark State   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  University of Minnesota Crookston JV #   Lake Region State   1:15 PM EDT
  Northland Scrimmages @ MEC Field
  Ohio State Mansfield   Clark State   3:00 PM EDT
  Bryant & Stratton (VA) #   CCBC Dundalk   3:30 PM EDT
  Scrimmage
  Lake Region State #   Minnesota State Fairfield   5:45 PM EDT
  Northland Scrimmages @ MEC Field
Sun. 9 Upper Deck Baseball   Dawson   2:00 PM EDT
  Glendive, MT
  Upper Deck Baseball   Dawson   4:00 PM EDT
  Glendive, MT
Tue. 11 CCBC Essex #   CCBC Dundalk   3:00 PM EDT
  SCRIMMAGE
Sat. 15 CCBC Dundalk #   Delaware Tech   12:00 PM EDT
  Scrimmage
  Clark State   Cincinnati Christian   1:00 PM EDT
  Scrimmage @ Western Hills High School
  CCBC Dundalk #   Delaware Tech   2:30 PM EDT
  Scrimmage
  Clark State   Cincinnati Christian   3:00 PM EDT
  @ Western Hills High School
  406 Baseball   Dawson   3:00 PM EDT
  Glendive, MT
  406 Baseball   Dawson   5:00 PM EDT
  Glendive, MT
Sun. 16 Lansing #   Saginaw Valley State University   11:00 AM EDT
  scrimmage
Tue. 18 CCBC Dundalk Sophomore Showcase #   CCBC Dundalk   2:30 PM EDT
  Scrimmage
Thu. 20 Bryant & Stratton (VA) #   Thomas Nelson CC   4:00 PM EDT
Sat. 22 College of Faith #   Bryant & Stratton (VA)   12:00 PM EDT
  406 Baseball   Dawson   2:00 PM EDT
  Glendive, MT
  406 Baseball   Dawson   4:00 PM EDT
  Glendive, MT
Sat. 29 TBA #   Bryant & Stratton (VA)   2:00 PM EDT
  Bobcat Classic
 
January
Wed. 18 ASA Miami #   Florida Memorial University   3:00 PM EST
  Miami Gardens, FL (Scrimmage)
Sat. 21 ASA Miami #   Ave Maria University   12:00 PM EST
  Ave Maria, FL (Scrimmage)
  ASA Miami #   Ave Maria University   3:00 PM EST
  Ave Maria, FL (Scrimmage)
Fri. 27 Scottsdale 12 El Paso 6 Final - 7 innings
  Scottsdale 11 El Paso 9 Final - 8 innings
  game called in top of 8th inning for darkness
  Pasco-Hernando State 2 Tallahassee 7 Final
  GateWay (AZ) 2 Colorado Northwestern 3 Final
  @ CSN
  ASU Club Team 0 Paradise Valley 1 Final - 10 innings
  Benedictine College JV 1 Mesa 13 Final - 8 innings
  Arizona Christian JV 3 Phoenix 15 Final - 7 innings
  North Lake 2 LSU Eunice 12 Final - 7 innings
  Central Arizona 4 GateWay (AZ) 5 Final
  Las Vegas @ Nuetral
  ASU Club 0 Chandler-Gilbert 6 Final
Sat. 28 GateWay (AZ) 9 Utah State Eastern 2 Final
  @ CSN
  USC Lancaster 2 Catawba Valley 0 Final - 7 innings
  Henkel-Alley Field
  Pasco-Hernando State 3 Tallahassee 9 Final - 7 innings
  Guilford Tech 16 Guilford College 8 Final
  Scottsdale 8 El Paso 6 Final - 7 innings
  ACU JV 0 Paradise Valley 6 Final
  State College of Florida 5 ASA Miami 4 Final
  Fort Myers, FL @ Ft. Myers, FL
  North Lake 5 LSU Eunice 11 Final
  Western Oklahoma State #   Cameron University   2:00 PM EST
  Scrimmage Game
  Arizona State Club Team 0 Phoenix 9 Final
  Benedictine College JV 2 Mesa 6 Final - 7 innings
  UA Club 3 Pima 7 Final
  Pima West Campus
  USC Lancaster 9 Catawba Valley 4 Final - 7 innings
  Henkel-Alley Field
  Pasco-Hernando State 3 Tallahassee 4 Final - 7 innings
  Scottsdale 10 El Paso 8 Final - 8 innings
  game called for darkness in top of 8th inning
  Arizona State Club Team 1 Phoenix 3 Final
  ASA Miami 4 Gulf Coast State 5 Final - 11 innings
  @ Fort Myers Fl
  Benedictine College JV 0 Mesa 21 Final - 7 innings
  ASU Club 2 Chandler-Gilbert 10 Final
Sun. 29 USC Lancaster 8 Catawba Valley 2 Final - 7 innings
  Henkel-Alley Field
  Guilford Tech 8 Guilford College 5 Final
  UA Club 1 Pima 16 Final - 7 innings
  Pima West Campus
  North Lake 1 LSU Eunice 11 Final - 7 innings
  USC Lancaster 9 Catawba Valley 2 Final - 7 innings
  Henkel-Alley Field
  GateWay (AZ) 6 Southern Nevada 7 Final
  UA Club 2 Pima 12 Final - 7 innings
  Pima West Campus
  ASA Miami 0 Florida SouthWestern State 10 Final
  Fort Myers, FL
Mon. 30 Benedictine University JV 1 Glendale 10 Final
Tue. 31 Arizona Western 5 Chandler-Gilbert 3 Final - 7 innings
  Benedictine University at Mesa JV 0 Paradise Valley 11 Final - 8 innings
  Mesa 9 Arizona Christian University 0 Final
  Grand Canyon JV 0 Glendale 6 Final
  Arizona Western 8 Chandler-Gilbert 0 Final - 7 innings
 
February
Wed. 1 ASA Miami 12 Miami Dade 3 Final
  Kendall, FL
  Pasco-Hernando State 7 State College of Florida 8 Final
  $1 Night - $1 admission, $1 All Concession Stand Items
  Southeastern-Whiteville 2 Florence-Darlington Tech 14 Final - 9 innings
  Old Cormell Field
  Arizona Christian University 2 Mesa 9 Final
  South Mountain 2 Chandler-Gilbert 1 Final
Thu. 2 Murray State 11 Hill 10 Final - 10 innings
  Scottsdale 3 Southern Idaho 1 Final - 7 innings
  @ Bishop Gorman HS
  South Mountain 6 Phoenix 7 Final
  Grand Canyon JV 2 Glendale 8 Final
  Southwest Tennessee 4 LSU Eunice 19 Final - 7 innings
Fri. 3 Vincennes 8 West Georgia Tech 5 Final
  Pasco-Hernando State 4 Lake-Sumter State 6 Final
  Holmes 3 Wallace-Selma 4 Final - 7 innings
  Wallace-Selma Tournament
  Hesston 16 Richland 13 Final - 8 innings
  El Paso 5 Pima 2 Final - 7 innings
  Pima West Campus
  Bacone JV 0 Carl Albert State 10 Final - 7 innings
  Colorado Northwestern 3 Paradise Valley 5 Final - 7 innings
  East Mississippi 9 Enterprise State 5 Final - 7 innings
  @ Niceville, FL
  Hesston 2 Richland 7 Final - 5 innings
  Scottsdale 8 Southern Idaho 7 Final - 7 innings
  @ Las Vegas, Nev.
  El Paso 8 Pima 14 Final
  Pima West Campus
  Holmes 10 Wallace-Selma 0 Final - 7 innings
  Wallace-Selma Tournament
  Bacone JV 4 Carl Albert State 12 Final - 7 innings
  Glendale 1 Central Arizona 9 Final
  Coolidge AZ
  GateWay (AZ) 6 Arizona Western 10 Final
  Colorado Northwestern 4 Paradise Valley 1 Final - 7 innings
  Scottsdale 12 Southern Idaho 6 Final
  @ Bishop Gorman H.S.
  Grand Canyon University Club 0 Mesa 11 Final - 7 innings
  Phoenix 10 South Mountain 8 Final
  East Mississippi 4 Northwest Florida State 3 Final
  Niceville, FL
  Southwest Tennessee 0 LSU Eunice 14 Final - 7 innings
  Murray State 3 Coastal Bend 7 Final
Sat. 4 Holmes 22 Wallace-Selma 1 Final - 7 innings
  Wallace-Selma Tournament
  Guilford Tech 11 Rockingham 0 Final - 7 innings
  Wake Tech 7 NC State Club 1 Final - 7 innings
  USC Sumter 2 Catawba Valley 14 Final - 7 innings
  Henkel-Alley Field
  East Mississippi 2 Northwest Florida State 10 Final
  Niceville, FL
  Vincennes 3 West Georgia Tech 4 Final
  ASA Miami 3 Broward 4 Final - 10 innings
  Davie, Fla.
  Pasco-Hernando State 4 Florida SouthWestern State 5 Final
  Ellsworth 1 Northern Oklahoma Tonkawa 12 Final - 5 innings
  Tonkawa, OK
  Calhoun 17 Northeast Mississippi 8 Final
  Hesston 3 Richland 7 Final - 7 innings
  Murray State 9 Coastal Bend 8 Final
  7 Innings
  El Paso 3 Pima 0 Final - 7 innings
  Pima West Campus
  GateWay (AZ) 4 Arizona Western 11 Final - 7 innings
  Southwest Tennessee 5 LSU Eunice 6 Final
  Scottsdale 6 Southern Idaho 2 Final
  @ Las Vegas, Nev.
  South Mountain 11 Phoenix 3 Final - 8 innings
  Central Arizona 2 Glendale 3 Final
  Glendale AZ
  Colorado Northwestern 0 Paradise Valley 6 Final - 7 innings
  University of Arizona Club 1 Mesa 24 Final - 5 innings
  USC Sumter 11 Catawba Valley 2 Final - 7 innings
  Henkel-Alley Field
  Southeastern-Whiteville 6 USC Lancaster 13 Final - 7 innings
  Holmes 3 Faulkner University JV 5 Final - 7 innings
  Wallace Community College-Selma
  Vincennes 6 West Georgia Tech 7 Final - 11 innings
  Anne Arundel 0 Florence-Darlington Tech 6 Final - 7 innings
  Old Cormell Field
  Wake Tech 12 NC State Club 2 Final - 6 innings
  Ellsworth 7 Northern Oklahoma Tonkawa 12 Final
  Enterprise State 12 East Mississippi 13 Final - 8 innings
  @ Niceville, FL
  Hesston 3 Richland 8 Final - 7 innings
  El Paso 0 Pima 5 Final
  Pima West Campus
  Calhoun 1 Northeast Mississippi 9 Final - 5 innings
  North Iowa Area #   Northwestern College - Orange City   4:00 PM EST
  Scrimmage
  University of Arizona Club 0 Mesa 15 Final - 7 innings
  GateWay (AZ) 5 Arizona Western 2 Final
  Colorado Northwestern 3 Paradise Valley 2 Final - 7 innings
  Anne Arundel 3 Florence-Darlington Tech 1 Final - 7 innings
  Old Cormell Field
  Southeastern-Whiteville 1 USC Lancaster 11 Final - 7 innings
Sun. 5 Anne Arundel 6 Florence-Darlington Tech 7 Final - 7 innings
  Old Cormell Field
  Rockingham 2 Guilford Tech 0 Final - 7 innings
  NC State Club 2 Wake Tech 10 Final - 7 innings
  St. Petersburg 9 Pasco-Hernando State 6 Final
  USC Sumter 9 Catawba Valley 7 Final - 7 innings
  Henkel-Alley Field
  Southeastern-Whiteville 2 USC Lancaster 24 Final - 7 innings
  Ellsworth 6 Northern Oklahoma Tonkawa 13 Final - 7 innings
  Phoenix 2 Central Arizona 3 Final
  Coolidge AZ
  Anne Arundel 0 Florence-Darlington Tech 11 Final - 5 innings
  Old Cormell Field
  Southwest Tennessee 7 LSU Eunice 11 Final
  USC Sumter 2 Catawba Valley 4 Final - 7 innings
  Henkel-Alley Field
  Rockingham 1 Guilford Tech 7 Final - 7 innings
  NC State Club 1 Wake Tech 11 Final - 7 innings
  Ellsworth 8 Northern Oklahoma Tonkawa 4 Final
Mon. 6 Carl Albert State 5 Oklahoma Wesleyan JV 6 Final - 7 innings
  ASA Miami 1 Miami Dade 6 Final
  Kendall, FL
  Carl Albert State 12 Oklahoma Wesleyan JV 2 Final - 7 innings
  Western Oklahoma State 3 North Central Texas 12 Final
Tue. 7 Lenoir 9 NC Wesleyan JV 12 Final
  Independence 13 Hesston 5 Final - 7 innings
  @ Newman University
  Scottsdale 3 Arizona Western 4 Final - 7 innings
  Scottsdale 1 Arizona Western 11 Final - 5 innings
  Independence 3 Hesston 1 Final - 7 innings
  @ Newman University
  Paris 5 Murray State 9 Final
  GCU Club 2 Paradise Valley 13 Final - 7 innings
  Benedictine 5 Mesa 6 Final
  Colorado Northwestern 8 Glendale 9 Final - 11 innings
Wed. 8 Mississippi Gulf Coast 9 Coastal Alabama - Monroeville 10 Final - 7 innings
  Mississippi Gulf Coast 7 Coastal Alabama - Monroeville 5 Final - 6 innings
  ASA Miami 3 Palm Beach State 4 Final
  Paradise Valley 12 Benedictine University at Mesa JV 2 Final - 7 innings
  @ PVCC
  Colorado Northwestern 3 Glendale 4 Final
Thu. 9 Western Oklahoma State 16 Iowa Western 6 Final - 8 innings
  @ Seminole State
  Grand Canyon Club Team 0 Phoenix 7 Final
Fri. 10 Vincennes 1 Roane State 2 Final - 7 innings
  Dyersburg State 6 Mississippi Delta 0 Final - 7 innings
  Flag City Classic @ Millington, TN
  Southwest Tennessee 2 Jones 6 Final - 7 innings
  Itawamba 3 Calhoun 6 Final
  Barton 0 Carl Albert State 9 Final - 7 innings
  Southeast 4 Northern Oklahoma Enid 3 Final - 7 innings
  Enid, OK
  Vincennes 0 Roane State 1 Final - 7 innings
  Mississippi Delta 13 Lincoln Trail 9 Final - 7 innings
  @ Millington, TN
  Florida SouthWestern State 0 Pasco-Hernando State 3 Final
  Allen County 15 Northern Oklahoma Tonkawa 24 Final
  Southwest Tennessee 3 Jones 8 Final - 7 innings
  Luna 1 Western Oklahoma State 22 Final - 5 innings
  Vernon 9 Redlands 0 Final
  Redlands forfeit
  Mineral Area 2 Southwest Mississippi 3 Final - 7 innings
  Richland 13 Murray State 18 Final
  Bethany College 0 Hesston 3 Final
  Itawamba 11 Calhoun 4 Final
  Barton 6 Carl Albert State 2 Final - 7 innings
  Southeast 4 Northern Oklahoma Enid 5 Final - 7 innings
  Enid, OK
  Phoenix * 1 Paradise Valley 4 Final
  Mesa * ^ 3 Glendale 7 Final
  Bethany College 3 Hesston 8 Final
  Mineral Area 4 Southwest Mississippi 8 Final - 7 innings
  Brookhaven 2 LSU Eunice 18 Final - 7 innings
  Chandler-Gilbert * 1 GateWay (AZ) 0 Final - 11 innings
Sat. 11 Iowa Central #   Northwestern College   11:00 AM EST
  Indoor Scrimmage
  Frederick 1 Bryant & Stratton (VA) 6 Final - 7 innings
  Brunswick 3 USC Lancaster 12 Final
  Catawba Valley 10 Surry 4 Final
  Dobson, NC
  Inspiration Academy 1 Pasco-Hernando State 12 Final
  Vincennes 7 Roane State 8 Final
  Coastal Carolina Club 13 Southeastern-Whiteville 11 Final - 7 innings
  ASA Miami 5 Seminole State (FL) 6 Final - 7 innings
  Sanford, FL
  Wake Tech 2 Rockingham 8 Final - 7 innings
  Pitt 3 USC Sumter 7 Final - 7 innings
  Guilford Tech 7 Ferrum College 8 Final - 7 innings
  Patrick Henry 8 Louisburg 13 Final - 7 innings
  Frazier Field
  Allen County 8 Northern Oklahoma Tonkawa 6 Final
  Southwest Tennessee 5 Mississippi Gulf Coast 8 Final - 7 innings
  at D'Iberville High School
  Vernon 16 Redlands 9 Final - 7 innings
  Bethany College 8 Hesston 9 Final
  Barton 4 Carl Albert State 2 Final - 7 innings
  New River 7 High Point University Club 4 Final - 7 innings
  Frederick 10 Bryant & Stratton (VA) 4 Final - 7 innings
  Southeast 16 Northern Oklahoma Enid 10 Final - 8 innings
  Enid, OK
  Luna 1 Western Oklahoma State 11 Final - 5 innings
  Iowa Western 12 Murray State 6 Final
  Lawson State 3 Meridian 11 Final - 7 innings
  Brookhaven 7 LSU Eunice 8 Final - 10 innings
  Mineral Area 7 Copiah-Lincoln 12 Final - 7 innings
  Scottsdale * ^ 2 Pima 3 Final - 7 innings
  Pima West Campus
  Paradise Valley * 7 Phoenix 10 Final
  Glendale * ^ 6 Mesa 9 Final
  Inspiration Academy 8 Pasco-Hernando State 9 Final - 8 innings
  Coastal Carolina Club 0 Southeastern-Whiteville 10 Final - 6 innings
  Wake Tech 3 Rockingham 0 Final - 7 innings
  Guilford Tech 11 Ferrum College 6 Final - 7 innings
  Brunswick 6 USC Lancaster 7 Final
  Jackson State 7 East Central (MS) 9 Final
  Shawnee 3 Northwest Mississippi 7 Final
  Flag City Classic
  Allen County 8 Northern Oklahoma Tonkawa 5 Final
  Southwest Tennessee 7 Mississippi Gulf Coast 0 Final - 7 innings
  at D'Iberville High School Mississippi Gulf Coast Forfeit
  Bethany College 3 Hesston 9 Final
  Barton 13 Carl Albert State 3 Final - 5 innings
  Patrick Henry 5 Louisburg 6 Final - 7 innings
  Frazier Field
  ASA Miami 5 Seminole State (FL) 14 Final - 7 innings
  Sanford, FL
  Pitt 12 USC Sumter 2 Final - 7 innings
  Catawba Valley 7 Surry 1 Final - 7 innings
  Dobson, NC
  Luna 4 Western Oklahoma State 15 Final - 5 innings
  Vernon 7 Redlands 0 Final - 7 innings
  Redlands forfeit
  Iowa Western 7 Murray State 9 Final - 7 innings
  Southeast 3 Northern Oklahoma Enid 4 Final - 9 innings
  Enid, OK
  Scottsdale * ^ 1 Pima 3 Final
  Pima West Campus
  New River 0 UNC Wilmington Club 11 Final - 5 innings
  Lawson State 7 Meridian 8 Final - 7 innings
  Mineral Area 11 Copiah-Lincoln 10 Final - 7 innings
  Jackson State 4 East Central (MS) 7 Final - 7 innings
  Shawnee 4 Northwest Mississippi 15 Final - 5 innings
  Flag City Classic
  GateWay (AZ) * 3 Chandler-Gilbert 6 Final
Sun. 12 High Point University Club 14 New River 1 Final - 5 innings
  Rockingham 5 Wake Tech 16 Final - 5 innings
  Pitt 16 USC Sumter 5 Final - 7 innings
  Brunswick 6 USC Lancaster 0 Final
  Pasco-Hernando State 13 St. Petersburg 20 Final
  Frederick 6 Eastern Mennonite University JV 1 Final - 7 innings
  Catawba Valley 23 Surry 1 Final - 7 innings
  Dobson, NC
  Guilford Tech 9 Ferrum College 5 Final - 6 innings
  called after 6 innings due to rain
  Louisburg 10 Patrick Henry 7 Final - 7 innings
  Martinsville, VA
  Allen County 9 Northern Oklahoma Tonkawa 1 Final
  Luna 2 Western Oklahoma State 12 Final - 7 innings
  Brookhaven 4 LSU Eunice 5 Final
  Frederick 6 Eastern Mennonite University JV 2 Final - 7 innings
  Rockingham 3 Wake Tech 13 Final - 6 innings
  Pitt 6 USC Sumter 3 Final - 7 innings
  Guilford Tech   Ferrum College   Cancelled
  rained out
  Louisburg 4 Patrick Henry 10 Final - 7 innings
  Martinsville, VA
Mon. 13 Methodist University JV 7 Lenoir 15 Final
  Blue Mountain College JV 0 Coahoma 16 Final
  ASA Miami 6 Indian River State 3 Final - 10 innings
  Fort Pierce, FL
  Northeast Mississippi 7 Wallace State 8 Final
  Meridian 11 Spring Hill College 4 Final - 7 innings
  Blue Mountain College JV 1 Coahoma 9 Final
  Okanagan College 6 Chandler-Gilbert 24 Final - 7 innings
  Northeast Mississippi 1 Wallace State 9 Final
  Meridian 12 Spring Hill College 1 Final - 6 innings
  Okanagan College 7 Chandler-Gilbert 5 Final - 7 innings
Tue. 14 East Mississippi 4 Bishop State 1 Final - 7 innings
  Pima * ^ 2 GateWay (AZ) 5 Final - 7 innings
  Phoenix, AZ
  Coastal Alabama - Brewton 1 Jones 8 Final
  Southeastern-Whiteville 10 Louisburg 5 Final
  Frazier Field
  East Mississippi 7 Bishop State 6 Final - 7 innings
  Baton Rouge 7 Mississippi Gulf Coast 0 Final - 7 innings
  Mississippi Gulf Coast Forfeit @ D'Iberville, MS
  Paradise Valley * 5 Scottsdale 1 Final
  Pima * ^ 4 GateWay (AZ) 5 Final
  Phoenix, AZ
  Bryant & Stratton (VA) 4 Georgia Highlands 9 Final - 7 innings
  Chandler-Gilbert * ^ 0 Mesa 2 Final
  Glendale * ^ 3 Phoenix 4 Final
  Coastal Alabama - Brewton 2 Jones 12 Final - 5 innings
  Baton Rouge 4 Mississippi Gulf Coast 6 Final - 7 innings
  at D'Iberville High School
Wed. 15 Pitt   NC Wesleyan JV   Postponed
  ASA Miami 4 Miami Dade 9 Final
  Kendall, FL
  Itawamba 3 Southwest Tennessee 1 Final
  Hesston 1 Northern Oklahoma Enid 23 Final - 5 innings
  North Lake 7 Western Oklahoma State 10 Final
  @ Dallas TX
  Pitt   NC Wesleyan JV   Postponed
  Cleveland State 10 Bryant & Stratton (VA) 0 Final - 5 innings
  @ LakePoint Emerson, GA
  Jackson State 4 Northwest Mississippi 6 Final
  Murray State 12 Richland 2 Final - 7 innings
  Mississippi Delta 14 Millsaps JV 2 Final - 6 innings
  Itawamba 0 Southwest Tennessee 1 Final
  Hesston 5 Northern Oklahoma Enid 9 Final - 7 innings