2015-16 Baseball Schedule DII

Date Away Home Status Links
September
Sat. 5 Sykesville Legion #   CCBC Dundalk   11:00 AM EDT
  Scrimmage
  Sykesville Legion #   CCBC Dundalk   2:00 PM EDT
  Scrimmage - DH
Wed. 9 Lake Region State #   Dakota   TBA
  CCBC Catonsville #   CCBC Essex   3:30 PM EDT
  SCRIMMAGE
Sat. 12 D.C. Reflections Indiana All Stars   Jackson   11:00 AM EDT
  Black Hawk-Moline #   Lewis University   3:00 PM EDT
  Big Sky Baseball #1   Dawson   4:00 PM EDT
  Glendive, MT
  Big Sky Baseball #1   Dawson   6:00 PM EDT
  Glendive, MT
Sun. 13 L.A. Dodgers   Jackson   11:00 AM EDT
  Big Sky Baseball #2   Dawson   1:00 PM EDT
  Glendive, MT
  Valley City State University #   Bismarck State   2:00 PM EDT
  Big Sky Baseball #2   Dawson   3:00 PM EDT
  Glendive, MT
Tue. 15 University of Mary #   Bismarck State   6:00 PM EDT
Wed. 16 Dakota #   Lake Region State   2:00 PM EDT
  CCBC Essex #   CCBC Catonsville   3:30 PM EDT
  SCRIMMAGE
  Dakota #   Lake Region State   4:00 PM EDT
Thu. 17 Robert Morris University   Lincoln Land   5:00 PM EDT
Fri. 18 Jackson   Davenport   2:00 PM EDT
  Clark State   Cedarville University   4:00 PM EDT
  Lake Region State #   Minnesota State University Moorhead   5:00 PM EDT
  Lake Region State #   Minnesota State University Moorhead   7:00 PM EDT
Sat. 19 Baseball Warehouse #   CCBC Dundalk   8:00 AM EDT
  Scrimmage
  Lincoln Land   University Of Indianapolis   2:00 PM EDT
  Ohio Christian University   Clark State   4:00 PM EDT
  Ohio Christian University   Clark State   6:30 PM EDT
Sun. 20 Clark State   Wright State Club   11:00 AM EDT
  Clark State   Wright State University Club   1:30 PM EDT
  University of Mary #   Bismarck State   2:00 PM EDT
Tue. 22 CCBC Essex #   CCBC Dundalk   3:30 PM EDT
  SCRIMMAGE
Thu. 24 University of Dayton Club   Clark State   5:00 PM EDT
Fri. 25 Jackson   Concordia   3:00 PM EDT
  Clark State   Cedarville University   4:00 PM EDT
Sat. 26 Alumni Game   Jackson   10:00 AM EDT
  Frederick Legion #   CCBC Dundalk   11:00 AM EDT
  Scrimmage - DH
  Ohio University Lancaster   Clark State   1:00 PM EDT
  Frederick Legion #   CCBC Dundalk   2:00 PM EDT
  Scrimmage - DH
  Lincoln Land   University of Illinois at Springfield   2:00 PM EDT
  Ohio University Lancaster   Clark State   3:30 PM EDT
Sun. 27 Big Sky Baseball   Dawson   1:00 PM EDT
  Glendive, MT
  Black Hawk-Moline #   Western Illinois University   2:00 PM EDT
Tue. 29 CCBC Essex #   CCBC Dundalk   3:30 PM EDT
  SCRIMMAGE
  Jackson   Siena Heights   6:00 PM EDT
 
October
Thu. 1 Black Hawk-Moline #   Carl Sandburg   3:00 PM EDT
Fri. 2 Clark State   Urbana University   1:00 PM EDT
  Clark State   Urbana University   3:30 PM EDT
Sat. 3 CCBC Catonsville #   Mount Saint Mary's   12:00 PM EDT
  CCBC Catonsville #   Mount Saint Mary's   2:30 PM EDT
Sun. 4 CCBC Essex #   Navy JV   11:00 AM EDT
  SCRIMMAGE (DH)
  Fort Wayne Sluggers   Jackson   11:00 AM EDT
  CCBC Dundalk #   York College   1:00 PM EDT
  Scrimmage - DH
  Toronto Yankees   Jackson   3:00 PM EDT
  CCBC Dundalk #   York College   4:00 PM EDT
  Scrimmage - DH
Tue. 6 CCBC Catonsville #   CCBC Dundalk   3:30 PM EDT
  Scrimmage
  Jackson   Spring Arbor   3:30 PM EDT
  Robert Morris University   Lincoln Land   5:00 PM EDT
Wed. 7 Coppin State #   CCBC Catonsville   3:30 PM EDT
  Black Hawk-Moline #   St. Ambrose University   6:00 PM EDT
Thu. 8 CCBC Dundalk #   CCBC Catonsville   3:30 PM EDT
  Scrimmage
  Clark State   University of Dayton Club   5:00 PM EDT
Sat. 10 Coppin #   CCBC Dundalk   11:00 AM EDT
  Scrimmage
  Clark State   Ohio Christian University   2:00 PM EDT
  Ohio Christian University   Clark State   4:30 PM EDT
Sun. 11 Lincoln Land   Western Illinois University   2:00 PM EDT
Tue. 13 Jackson   Spring Arbor   3:30 PM EDT
  CCBC Dundalk #   CCBC Essex   3:30 PM EDT
Sat. 17 Wright State University Club   Clark State   11:00 AM EDT
  Mt. Airy Legion #   CCBC Dundalk   11:00 AM EDT
  Scrimmage - DH
  Wright State University Club   Clark State   1:30 PM EDT
  Mt. Airy Legion #   CCBC Dundalk   2:00 PM EDT
  Scrimmage - DH
Sun. 18 Washington County Select #   CCBC Dundalk   9:00 AM EDT
  Scrimmage - DH
  Washington County Select #   CCBC Dundalk   12:00 PM EDT
  Scrimmage - DH
Wed. 21 Black Hawk-Moline #   St. Ambrose University   3:00 PM EDT
Fri. 23 Jackson   Central Michigan University   2:00 PM EDT
Sat. 24 Clark State   Indiana Tech   12:00 PM EDT
  Clark State   Indiana Tech   2:30 PM EDT
 
January
Fri. 29 GateWay (AZ) 4 Southern Idaho 6 Final
  Utah State Eastern 0 Pima 13 Final - 5 innings
  Pasco-Hernando State 3 IMG Academy 0 Final
  Scottsdale 12 El Paso 7 Final - 7 innings
  Utah State Eastern 2 Pima 12 Final - 7 innings
  GateWay (AZ) 4 Colorado Northwestern 0 Final - 8 innings
  @ Foothill
  Scottsdale 2 El Paso 6 Final
  Grand Canyon University Club Team 0 Mesa 10 Final - 7 innings
  ASA Miami 1 Florida SouthWestern State 5 Final
  Fort Myers, FL (City of Palms Park)
  North Lake 3 LSU Eunice 19 Final - 7 innings
  Central Arizona 8 Phoenix 4 Final
  Arizona State University Club 1 Chandler-Gilbert 11 Final - 7 innings
Sat. 30 Catawba Valley 2 USC Sumter 6 Final - 7 innings
  Doubleheader
  Utah State Eastern 0 Pima 5 Final - 7 innings
  GateWay (AZ) 10 Salt Lake 7 Final
  Pasco-Hernando State 3 Polk State 7 Final
  East Georgia State 11 ASA Miami 6 Final - 8 innings
  Fort Myers, FL (Florida Southwestern)
  North Lake 2 LSU Eunice 3 Final
  Scottsdale 13 El Paso 7 Final - 7 innings
  University of Arizona Club 0 Mesa 5 Final
  Catawba Valley 10 USC Sumter 9 Final - 7 innings
  Doubleheader
  Utah State Eastern 3 Pima 18 Final - 7 innings
  Central Arizona 21 Phoenix 2 Final - 7 innings
  ASA Miami 4 Florida SouthWestern State 5 Final - 8 innings
  Fort Myers, FL (City of Palms Park)
  Scottsdale 8 El Paso 1 Final - 6 innings
  University of Arizona Club 0 Mesa 14 Final
Sun. 31 East Georgia State 2 ASA Miami 8 Final
  Fort Myers, FL (Florida Southwestern)
  Catawba Valley 4 USC Sumter 5 Final - 7 innings
  Doubleheader
  Surry 1 Spartanburg Methodist 8 Final
  Spartanburg, SC
  North Lake 8 LSU Eunice 15 Final
  Phoenix 3 Central Arizona 6 Final
  Surry 4 Spartanburg Methodist 9 Final
  Spartanburg, SC
  Catawba Valley 4 USC Sumter 8 Final - 7 innings
  Doubleheader
  GateWay (AZ) 7 Southern Nevada 6 Final
  CSN Border Battle
 
February
Mon. 1 Inspiration Academy 4 Pasco-Hernando State 15 Final
  Paris 5 Murray State 15 Final - 7 innings
  Grand Canyon University Club 0 Chandler-Gilbert 6 Final
Tue. 2 Yavapai 8 Glendale 2 Final - 7 innings
  Chandler-Gilbert 7 Central Arizona 8 Final
  Yavapai 8 Glendale 5 Final - 7 innings
  Arizona Christian University JV 6 Paradise Valley 3 Final
  Arizona State University Club   Mesa   Cancelled
  CANCELLED
Wed. 3 ASA Miami 4 Miami Dade 16 Final
  Kendall, FL
  Arizona Christian University JV 2 Paradise Valley 11 Final
  Grand Canyon Club Team 1 Mesa 11 Final
Thu. 4 ASA Miami 1 Broward 12 Final
  Davie, FL
Fri. 5 East Mississippi 0 Northwest Florida State 15 Final - 5 innings
  Max Bruner Classic
  Marion Military 7 Coahoma 2 Final
  El Paso 3 Pima 12 Final - 7 innings
  @ Pima West Campus
  Southern Nevada 2 GateWay (AZ) 7 Final
  Northern Oklahoma Tonkawa 14 Mountain View 0 Final - 7 innings
  Southwestern 4 Northeast Texas 2 Final - 7 innings
  Colorado Northwestern 10 Paradise Valley 1 Final
  Pasco-Hernando State 1 Santa Fe 5 Final
  Holmes 6 Faulkner University JV 1 Final - 7 innings
  Wallace-Selma, Ala. @ Selma
  Shelton State 8 East Mississippi 1 Final - 7 innings
  Max Bruner Classic @ Niceville, FL
  El Paso 6 Pima 12 Final
  @ Pima West Campus
  Southern Nevada 3 GateWay (AZ) 5 Final
  Marion Military 2 Coahoma 2 Final - 7 innings
  @ Clarksdale, MS
  Northern Oklahoma Tonkawa 13 Mountain View 3 Final - 7 innings
  Hesston 5 Richland 6 Final - 10 innings
  Mineral Area 20 Pearl River 9 Final - 6 innings
  Chandler-Gilbert 1 Arizona Western 11 Final
  Southwestern 3 Northeast Texas 0 Final - 7 innings
  Surry 2 Georgia Highlands 4 Final - 9 innings
  Jackson State 4 Mississippi Gulf Coast 5 Final - 7 innings
  @ MGM Park, Biloxi
  Colorado Northwestern 3 Paradise Valley 5 Final
  Phoenix 8 South Mountain 10 Final - 8 innings
  Grand Canyon University Club 4 Glendale 14 Final - 7 innings
  Arizona State University Club Team 6 Mesa 8 Final
  ASA Miami 2 Broward 10 Final
  Davie, FL
  Holmes 8 Wallace-Selma 11 Final - 7 innings
  Wallace-Selma Tournament
  Murray State 3 Coastal Bend 0 Final - 7 innings
  Brookhaven 0 LSU Eunice 1 Final
  Mineral Area 4 Pearl River 14 Final - 8 innings
  Jackson State 5 Mississippi Gulf Coast 3 Final - 8 innings
  @ MGM Park, Biloxi
  Murray State 6 Coastal Bend 3 Final - 8 innings
Sat. 6 Northern Oklahoma Tonkawa 22 Mountain View 0 Final - 7 innings
  Southeastern-Whiteville 2 Methodist (JV) 6 Final - 7 innings
  Surry 0 Georgia Highlands 10 Final - 7 innings
  Catawba Valley 6 USC Lancaster 7 Final - 7 innings
  Doubleheader
  Pasco-Hernando State   Hillsborough   Postponed
  Rained Out
  North Carolina State Club 2 Wake Tech 7 Final - 7 innings
  Columbia State 6 Northeast Mississippi 5 Final
  Holmes 5 Wallace-Selma 6 Final - 7 innings
  Wallace-Selma Tournament
  Hesston 3 Richland 8 Final - 7 innings
  Independence 5 Redlands 4 Final - 8 innings
  Chandler-Gilbert 6 Arizona Western 0 Final - 7 innings
  El Paso 2 Pima 10 Final - 7 innings
  @ Pima West Campus
  GateWay (AZ) 4 Central Arizona 11 Final
  Vincennes 8 West Georgia Tech 2 Final
  Southwestern 7 Northeast Texas 8 Final - 7 innings
  Mineral Area 6 Pearl River 14 Final - 7 innings
  Cisco 9 Northern Oklahoma Tonkawa 6 Final - 7 innings
  @ Moutain View
  Brookhaven 3 LSU Eunice 8 Final
  Bishop State 1 Meridian 13 Final - 5 innings
  University of Arizona Club 1 Mesa 20 Final - 7 innings
  Colorado Northwestern 6 Paradise Valley 3 Final - 7 innings
  Catawba Valley 2 USC Lancaster 8 Final - 7 innings
  Doubleheader
  Southeastern-Whiteville 3 Methodist (JV) 4 Final - 7 innings
  East Mississippi 3 Shelton State 4 Final - 7 innings
  Max Bruner Classic @ Niceville, FL
  Cloud County 0 Northern Oklahoma Enid 10 Final - 5 innings
  Independence 1 Redlands 2 Final - 7 innings
  GateWay (AZ) 2 Central Arizona 4 Final
  Surry 1 Georgia Highlands 5 Final - 7 innings
  Hesston 1 Richland 11 Final - 5 innings
  El Paso 4 Pima 5 Final
  @ Pima West Campus
  Vincennes 1 West Georgia Tech 4 Final
  @ Carrollton, GA
  North Carolina State Club 7 Wake Tech 11 Final - 7 innings
  Columbia State 16 Northeast Mississippi 13 Final
  Holmes 2 Wallace-Selma 3 Final - 8 innings
  Wallace-Selma Tournament
  Chandler-Gilbert 0 Arizona Western 4 Final
  Colorado Northwestern 1 Paradise Valley 2 Final
  Southwestern 6 Northeast Texas 3 Final - 7 innings
  Anne Arundel   Florence-Darlington Tech   Cancelled
  Old Cormell Field
  Mineral Area 8 Pearl River 16 Final - 7 innings
  Murray State 9 Coastal Bend 10 Final
  Bishop State 4 Meridian 14 Final - 6 innings
  University of Arizona Club 0 Mesa 14 Final - 5 innings
  Arizona Christian JV 7 Glendale 4 Final
  Cloud County 3 Northern Oklahoma Enid 9 Final - 7 innings
  East Mississippi 8 Northwest Florida State 15 Final - 7 innings
  Max Bruner Classic
  Anne Arundel   Florence-Darlington Tech   Cancelled
  Old Cormell Field
Sun. 7 Anne Arundel   Florence-Darlington Tech   Cancelled
  Old Cormell Field
  Surry 2 Georgia Highlands 7 Final - 9 innings
  Vincennes 10 West Georgia Tech 11 Final
  @ Carrollton, GA
  Catawba Valley 11 USC Lancaster 12 Final - 7 innings
  Doubleheader
  North Carolina State Club 5 Wake Tech 12 Final - 7 innings
  Southwestern 0 Coffeyville 13 Final - 7 innings
  Anne Arundel   Florence-Darlington Tech   Cancelled
  Old Cormell Field
  Cloud County 1 Northern Oklahoma Enid 11 Final - 7 innings
  Hesston 13 Richland 9 Final
  Brookhaven 1 LSU Eunice 6 Final
  Catawba Valley 4 USC Lancaster 6 Final - 7 innings
  Doubleheader
  North Carolina State Club 5 Wake Tech 6 Final
Mon. 8 Carl Albert State 7 Oklahoma Wesleyan JV 5 Final - 7 innings
  IMG Academy 3 Pasco-Hernando State 5 Final
  Carl Albert State 14 Oklahoma Wesleyan JV 1 Final
  Colorado Northwestern 11 Glendale 8 Final
Tue. 9 Redlands 4 Independence 3 Final - 7 innings
  @ Claremore HS
  Arkansas Baptist 9 Coahoma 8 Final - 8 innings
  Arizona Western 3 Scottsdale 2 Final - 7 innings
  Hill 14 Murray State 15 Final - 16 innings
  Redlands 10 Independence 3 Final - 7 innings
  @ Claremore HS
  Bishop State 6 East Central (MS) 8 Final - 7 innings
  Arkansas Baptist 3 Coahoma 10 Final - 7 innings
  Southwest Mississippi 10 LSU-A JV 9 Final - 7 innings
  Mississippi Delta 8 Copiah-Lincoln 7 Final - 7 innings
  University of Arizona Club Team 1 Pima 11 Final - 8 innings
  @ Pima West Campus
  Mississippi Gulf Coast 11 Baton Rouge 10 Final
  ASA Miami 2 Palm Beach State 12 Final - 7 innings
  Palm Beach, FL
  Arizona Western 5 Scottsdale 6 Final - 7 innings
  Mesa 17 Arizona Christian University JV 0 Final
  Bishop State 5 East Central (MS) 6 Final - 7 innings
  Southwest Mississippi 7 LSU-A JV 6 Final - 8 innings
  Mississippi Gulf Coast 10 Baton Rouge 1 Final - 7 innings
  Mississippi Delta 10 Copiah-Lincoln 9 Final - 7 innings
  Central Arizona 10 Chandler-Gilbert 4 Final
Wed. 10 Western Oklahoma State 12 North Central Texas 3 Final
  Bossier Parish 0 Hinds 6 Final - 7 innings
  Brown Mackie 4 Pratt 20 Final - 7 innings
  Colorado Northwestern 16 Glendale 3 Final - 7 innings
  Arizona Christian University JV 7 Mesa 8 Final
  Bossier Parish 5 Hinds 4 Final - 7 innings
  ASA Miami 21 Webber Intl (JV) 5 Final - 7 innings
  Lake Whales, FL
Thu. 11 Coahoma 2 Calhoun 4 Final - 7 innings
  Pearl River 7 Coastal Alabama - Monroeville 3 Final - 7 innings
  @ Thomasville High
  Coahoma 2 Calhoun 3 Final - 7 innings
  Faulkner University JV 3 Meridian 10 Final - 7 innings
  @ Selma, AL
  Pearl River 11 Coastal Alabama - Monroeville 1 Final - 7 innings
  @ Thomasville High
  Pasco-Hernando State 5 Southeastern University JV 3 Final
  Meridian 6 Wallace-Selma 4 Final - 7 innings
  Thompson Rivers University 1 Chandler-Gilbert 4 Final
Fri. 12 Mississippi Delta 4 Lake Land 3 Final - 7 innings
  @ Millington, TN
  Highland (KS) 1 Carl Albert State 12 Final - 7 innings
  Viking Field - Poteau, OK (1-9)
  Patrick Henry 5 USC Lancaster 9 Final - 7 innings
  Vincennes   Roane State   Cancelled
  Northeast Mississippi 4 Columbia State 10 Final
  Hesston 0 Independence 10 Final - 5 innings
  Luna 2 Western Oklahoma State 1
  East Mississippi 10 Southern Union State 11 Final - 7 innings
  Southeast 4 Northern Oklahoma Enid 14 Final - 7 innings
  Vincennes   Roane State   Cancelled
  Barton 6 Carl Albert State 7 Final - 7 innings
  MCC-Longview 16 Redlands 6 Final
  Motlow State 4 Jones 11 Final
  Patrick Henry 7 USC Lancaster 6 Final - 7 innings
  Hesston 11 Independence 10 Final - 8 innings
  Southwest Tennessee 9 Pearl River 15 Final - 7 innings
  Northeast Mississippi 4 Columbia State 2 Final
  Luna 3 Western Oklahoma State 9 Final - 7 innings
  St. Louis 5 Mississippi Gulf Coast 10 Final - 7 innings
  @ MGM Park, Biloxi
  East Mississippi 3 Southern Union State 5 Final - 7 innings
  Mississippi Delta 4 Lincoln Trail 1 Final - 7 innings
  Glendale * 2 Mesa 10 Final
  Chandler-Gilbert * 5 GateWay (AZ) 12 Final
  Paradise Valley * 5 Phoenix 8 Final
  Motlow State 0 Jones 17 Final - 5 innings
  Allen County 9 Murray State 12 Final
  St. Charles 4 LSU Eunice 14 Final - 8 innings
  Southwest Tennessee 4 Pearl River 6 Final - 7 innings
  St. Louis 8 Mississippi Gulf Coast 11 Final - 7 innings
  @ MGM Park, Biloxi
Sat. 13 CCBC Catonsville 6 Seminole State (FL) 5 Final - 7 innings
  ECU Club   Brunswick   12:00 PM EST
  Inspiration Academy 1 Pasco-Hernando State 22 Final - 7 innings
  Vincennes   Roane State   Cancelled
  9 inning
  New River 4 High Point University Club 6 Final - 7 innings
  Catawba Valley 8 Spartanburg Methodist 7 Final
  Doubleheader
  Wake Tech   Rockingham   Cancelled
  Patrick Henry 13 USC Lancaster 20 Final - 7 innings
  Motlow State 9 Itawamba 19 Final - 6 innings
  Brown Mackie 1 Northern Oklahoma Tonkawa 11 Final - 6 innings
  Lincoln Trail 7 Northwest Mississippi 8 Final
  Luna 7 Western Oklahoma State 18 Final - 8 innings
  Barton 1 Carl Albert State 3 Final - 7 innings
  ECU Club   Brunswick   2:00 PM EST
  Allen County 7 Murray State 13 Final - 7 innings
  St. Charles 13 LSU Eunice 21 Final
  Southeast 6 Northern Oklahoma Enid 3
  Jefferson (MO) 12 Meridian 13 Final
  MCC-Longview 6 Redlands 7 Final
  Southwest Tennessee 5 East Central (MS) 8 Final
  Pima * ^ 3 Scottsdale 0 Final - 7 innings
  Mesa * 5 Glendale 3 Final
  GateWay (AZ) * 6 Chandler-Gilbert 2 Final
  Phoenix * 5 Paradise Valley 7 Final
  CCBC Catonsville 5 Seminole State (FL) 6 Final - 7 innings
  New River 11 High Point University Club 0 Final - 7 innings
  Catawba Valley 6 Spartanburg Methodist 8 Final
  Doubleheader
  Anne Arundel   Pitt   Cancelled
  Southeastern Illinois 10 Holmes 3 Final - 7 innings
  Smith Wills Stadium, Jackson
  Jackson State 15 Pearl River 5 Final - 7 innings
  Patrick Henry 4 USC Lancaster 5 Final - 7 innings
  Wake Tech   Rockingham   Cancelled
  Brown Mackie 2 Northern Oklahoma Tonkawa 20 Final - 5 innings
  Jefferson (MO) 8 Meridian 3 Final - 7 innings
  MCC-Longview 18 Redlands 8 Final - 5 innings
  Highland (KS) 6 Carl Albert State 9 Final - 7 innings
  Viking Field - Poteau, OK
  Motlow State 0 Itawamba 13 Final - 5 innings
  Southeast 2 Northern Oklahoma Enid 5 Final - 7 innings
  Southwest Tennessee 6 East Central (MS) 13 Final - 7 innings
  Allen County 3 Murray State 14 Final - 6 innings
  Lincoln Trail 1 Northwest Mississippi 4 Final
  Pima * ^ 1 Scottsdale 11 Final - 8 innings
  Anne Arundel   Pitt   Cancelled
  Southeastern Illinois 0 Holmes 4 Final - 7 innings
  Smith Wills Stadium, Jackson
  Jackson State 4 Pearl River 14 Final - 7 innings
Sun. 14 Pasco-Hernando State 8 St. Petersburg 9 Final
  @ Joe DiMaggio Complex
  Anne Arundel   Pitt   Cancelled
  ECU Club 18 Brunswick 2 Final
  Rockingham 1 Wake Tech 0 Final - 10 innings
  Jackson State 3 East Mississippi 5 Final - 7 innings
  @ Livingston, AL
  Luna 4 Western Oklahoma State 9
  Jones 10 Jefferson (MO) 4 Final - 7 innings
  @ Meridian, MS
  Calhoun 9 Coahoma 0 Final
  MCC-Longview 11 Redlands 8 Final - 10 innings
  St. Charles 0 LSU Eunice 3 Final
  Southeastern Illinois 1 Holmes 11 Final - 5 innings
  Goodman, Miss.
  Brown Mackie 1 Northern Oklahoma Enid 6 Final - 7 innings
  Thompson River 12 Mesa 11 Final
  Anne Arundel   Pitt   Cancelled
  Jefferson (MO) 4 Jones 10 Final - 7 innings
  @ Meridian, MS
  Rockingham 2 Wake Tech 7 Final
  Jackson State 7 East Mississippi 3 Final - 7 innings
  @ Livingston, AL
  Calhoun 6 Coahoma 0 Final - 7 innings
  Brown Mackie 2 Northern Oklahoma Enid 12 Final - 6 innings
  Southeastern Illinois 1 Holmes 4 Final - 7 innings
  Goodman, Miss.
Mon. 15 ASA Miami 8 Seminole State (FL) 20 Final
  Sanford, FL
  Rose State 2 Murray State 5 Final
  CCBC Catonsville 9 Central Florida 5 Final
  Pasco-Hernando State 6 Florida SouthWestern State 4 Final
  City of Palms Park
  Thompson Rivers University 0 Glendale 10 Final - 7 innings
  Phoenix 5 Arizona Christian JV 7 Final
Tue. 16 Northern Oklahoma Tonkawa 4 Vernon 5 Final - 7 innings
  @ Chickasha, OK
  Calhoun 2 Itawamba 7 Final - 7 innings
  Western Oklahoma State 12 North Lake 1 Final - 7 innings
  GateWay (AZ) * ^ 3 Pima